Martina chytili policajti v pondelok na zastávke električiek v bratislavskej Karlovej Vsi. Nahlásil ho občan na základe zverejneného identikitu. „Podozrivý bol zašpinený od fekálií a pod silným vplyvom alkoholu,“ povedala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Spoznali ho tri ženy, na ktoré mal zaútočiť, a po konfrontácii s nimi sa muž k tomu aj priznal. „Vyšetrovateľ vzniesol voči Bratislavčanovi obvinenie zo 6 prípadov výtržníctva a spracoval podnet pre prokurátora k návrhu na jeho vzatie do väzby,“ dodala Kurucová.

Šokujúce je, že obvinený Martin je synom vysokopostaveného generála Pavla Macka. „Pán Macko bol dnes (v stredu, poznámka redakcie) v práci nervózny a hneď ráno si prezeral noviny. Nepovedal však, o čo ide. Keď sme sa to dozvedeli z médií, všetkých nás informácia o jeho synovi zaskočila, lebo Pavel je naozaj skvelý chlap,“ dozvedeli sme sa.

Zdroj: profimedia

Otec obvineného je vysokopostavený funkcionár Ozbrojených síl SR.
FOTO: profimedia

Podobne hovorili aj susedia z Karlovej Vsi, kde ešte pred rokom generál s rodinou býval. „Bola to slušná normálna rodina. Pred rokom sa odsťahovali, ani neviem, či tu syn ostal. Nevídal som ho,“ povedal šokovaný sused.

Hovorili sme aj s Martinovým známym Petrom. Informácie, že práve jeho kamarát, ktorý mal naposledy údajne pracovať v internetovom obchode, je obávaný útočník, mladíka zaskočili.

Fekalomana vypátrali: Našli ho opitého a potretého výkalmi

„Keby som počul, že to robí, myslel by som si, že je to recesia. Bol to taký nevšedný „srandista“. Ale inak normálny chalan, neveril by som, že niečo takéto urobí,“ povedal Peter.

Po páchateľovi polícia pátrala viac ako pol roka. V uliciach hlavného mesta terorizoval ženy naozaj nechutným spôsobom. Pristúpil k nim zozadu a rozotieral im po tvári fekálie alebo sa im vymočil na vlasy.

Zdroj: Plus JEDEN DEŇ/Matej Jankovič

V tejto bytovke v Karlovej Vsi bývala rodina Mackovcov.
FOTO: Plus JEDEN DEŇ/Matej Jankovič

Polícia iba pred niekoľkými dňami zverejnila v médiách jeho identikit, na základe ktorého sa ho nakoniec podarilo dolapiť. „Konečne! Bála som sa chodiť sama po meste,“ vydýchla si Bratislavčanka Lucia (40).

Sexuológ: Rozchod ho mohol naštartovať

Podľa sexuológa Ivana Kubiša mohol nechutné správanie mladého muža odštartovať nešťastný rozchod. „Rozhodne je to deviantné správanie, neštandardné, nenormálne. Je veľmi pravdepodobné, že rozchod s priateľkou bol spúšťacím momentom psychického ochorenia, ktoré ešte neprepuklo,“ povedal.

So správaním, aké má hovnoman, sa odborník často nestretáva. „Mal by sa čo najskôr dostať do rúk odborníkov. Najlepšiu odpoveď na skutočnú motiváciu bratislavského „exkrementátora“ môže dať jeho psychiatrické vyšetrenie,“ povedal sexuológ Kubiš.

Pavel Macko: Zažívame najhoršie chvíle života
„Je to pre nás, našu celú rodinu nesmierne ťažká situácia. Myslím, že horšie chvíle, ako práve teraz, sme ešte nezažili. Sú to chvíle, ktoré neprajem naozaj nikomu. A je mi to nesmierne ľúto. Ako otec sa chcem za svojho syna ospravedlniť. Je však dospelý a bude niesť za svoje konanie následky,“ povedal Pavel Macko, zástupca náčelníka Generálneho štábu.

 

Ste rady, že násilník je za mrežami?

Danka (29), Bratislava:
Jasné, že som rada. Ani si radšej nepripúšťam, že by sa niečo také mohlo stať mne.

Katarína (23), Bratislava:
Mala som strach. Ja vždy vystupujem v Karlovke na zastávke, kde sa on mal vyskytovať. Keby sa mi to stalo, ja neviem. Je to nechutné, ponižujúce, hrozné. Som veľmi šťastná, že ho majú pod zámkom.

Zuzana (61), Bratislava:
Ja som o ňom iba čítala, ale, samozrejme, obavy boli. Ale hlavne som opatrná. Po zotmení sa snažím nechodiť po tmavých miestach.

Zuzana (40), Bratislava:
„Počula som o ňom, ale strach som nemala, keďže skôr chodím autom. Ale podľa mňa pri takomto útoku by som bola šokovaná a neschopná niečo urobiť. Som rada, že ho chytili, pochvala policajtom.“