Z parlamentu rovno na vernisáž! O tom, že poslanci Národnej rady majú uponáhľaný život, niet pochýb. Rokovania zákonodarcov totiž neraz trvajú do neskorej noci. Tentoraz však politici po parlamentnej „šichte“ prešli len pár metrov do Bratislavského hradu, kde sa konala smerácka vernisáž. Tých prišiel okrem iných kolegov podporiť aj samotný líder strany Robert Fico (56). Aj keď by sa mohlo zdať, že na výstavu prídu len známe tváre zo Smeru, opak bol pravdou. Kamenického obrazy a krst Jarjabkovho albumu si prišla pozrieť napríklad aj nezaradená poslankyňa Denisa Saková (45), ktorá takto pred rokom z Ficovej strany odišla. Zvolila šaty, v ktorých vynikla jej útla postava.

Okrem opozičných politikov si prišli vychutnať umenie aj niektorí poslanci z radov Sme rodina. Na čele so šéfom parlamentu Borisom Kollárom (55), ktorý mal pre prítomných aj príhovor, sa na udalosti objavili aj minister práce Milan Krajniak (48) a manželka zatknutého exsiskára Adriana Pčolinská (42). Zrejme najväčším prekvapením večera bola účasť dvojnásobného bývalého prezidenta Ivana Gašparoviča, ktorý si pohľad na obrazy očividne vychutnával.

Samotný organizátor vernisáže Jarjabek o stretnutí hovoril ako o „čistej perle v mori hnusu“ a večer si pochvaľoval. „Nikto nemal potrebu hovoriť o politike. Všetci boli prekvapení, ako dobre sa cítili,“ povedal pre denník Plus JEDEN DEŇ.

FOTO Gašparoviča nájdete v galérii

Prečítajte si tiež: