Škandál z roku 2011, keď mali vojenskí tajní odpočúvať desiatky novinárov, podnikateľov, bývalých spravodajských dôstojníkov, exšéfa Vojenskej spravodajskej služby či sekretárku exministra Galka, má pokračovanie na súde. Pre kauzu vtedy premiérka Iveta Radičová odvolala z funkcie Galka aj šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu. Denník Pravda informoval, že na súde teraz vo februári vypovedal Galkov bývalý kolega Miškov a ten poriadne zamiešal karty.


Podľa Miškova mal zoznam odpočúvaných spísať Galko.

Foto: Plus JEDEN DEŇ/Martin Domok

„O zozname v centrále SaS som sa presvedčil na vlastné oči. Videl som zoznam, ktorý bol napísaný rukou, pravdepodobne pána Galka. Bol to zoznam ľudí, ktorí pracovali aj na ministerstve obrany, na ktorých bolo nasadené odpočúvanie v čase, keď prepukla kauza s odpočúvaním,“ potvrdil pre denník Plus JEDEN DEŇ Miškov. Samotný Galko sa bráni.

Nešťastná náhoda na súde s Harabinom: Mohol byť jeho posledný

„Nie je to pravda, je to klamstvo. Pán Miškov si vymýšľa a robí takzvaného užitočného idiota pre smerákov, ktorí majú panický strach z toho, že by som bol zvolený ako zástupca opozície do komisie na kontrolu nasadzovania odpočúvania, ktorá sa teraz vytvára,“ reagoval Galko. Prípadom sa zaoberá prokuratúra aj polícia. Zatiaľ však nebolo začaté žiadne trestné stíhanie. V kauze je obvinených päť príslušníkov Vojenského obranného spravodajstva, Galko obvinený nie je.