Poslanec za SaS Karol Galek sa v strane venuje najmä oblasti energetiky. Svoju energiu si okrem iného dobíja aj v prírode. Tentokrát sa však do lesa nevybral len za obyčajnou prechádzkou, ale rozhodol sa voľný čas využiť aj trochu netradične. „Výzvu #trashtag som nevymyslel ja, iba som ju našiel na internete a zaujala ma. Konečne výzva, ktorá má relevantný význam a výsledok nielenže hneď vidno, ale má aj trvanie a okamžitý prospech nielen pre prírodu," priznal pre Plus JEDEN DEŇ. Na túto netradičnú výzvu sa však nepodujal iba on.

Opozičný poslanec Karol Galek si víkend spríjemnil zbieraním odpadkov.
Zdroj: facebook K.G.

„Keď o tom asi pred dvoma týždňami bežala aj reportáž v televízií, videli to aj moje deti, ktoré mi hneď začali menovať kde všade videli smeti a či by sme sa nepridali aj my. A tak sme sa v nedeľu pred obedom spolu s deťmi od susedov vybrali na prechádzku popri rieke Poprad a vyzbierali prvé vrece. Deti boli nadšené, predbiehali sa, kto prinesie väčší odpadok. Okrem plastových fliaš sa vo vreci objavili aj topánky, káble, handry," vymenúval liberál. Po tomto zážitku pre neho návrat naspäť do hlavného mesta nebol jednoduchý. „Keď som prišiel do Bratislavy, chodil som s otvorenými očami a zrazu videl, že hlavné mesto za východom v ničom nezaostáva. Teda čo sa odpadkov týka a v negatívnom zmysle,"priznáva. Toto ho nenechalo chladným a spolu so svojim asistentom si to namierili aj do bratislavskej Petržalky.

Opozičný poslanec Karol Galek si víkend spríjemnil zbieraním odpadkov.
Zdroj: facebook K.G.

„Pri Chorvátskom ramene sme za asi hodinu a pol vyzbierali čo vidno na obrázku. V rámci Petržalky beží dobrovoľnícka iniciatíva Upracme si Petržalku, ktorým sme to nahlásili a títo v sobotu navrecované odpadky nielen odniesli, ale dokončili aj okolie, čo sme my v piatok nestihli," informoval saskár.

Ako sám uviedol nebolo to naposledy, čo sa takto rozhodol pomôcť a vo výzve plánuje pokračovať aj naďalej. „Najbližšie dva mesiace v rámci kampane do eurovolieb budeme chodiť po celom Slovensku a vždy keď sa bude dať, dám dokopy ľudí a vyhrnieme rukávy. Najlepší je totiž ten pocit po. Iba málokedy je výsledok práce v priebehu jednej, možno dvoch hodín tak viditeľný. A tiež človek je po sedení v robote, konečne aspoň trochu v pohybe a na vzduchu. Ale najlepším dôvodom je asi tak ten, čo objavil môj 5 ročný syn - teraz sa sem vrátia zvieratká a my sa na ne budeme chodiť pozerať," dodáva na záver.