Obžalovaný Marian Kočner položil Petrovi Tóthovi, ktorý proti nemu vypovedal na súde pre vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, zvláštnu otázku. Chcel vedieť, s kým ešte boli v roku 2017 v Chorvátsku na dovolenke. 

Informuje o tom portál sme.sk.

Fotografie z Kočnerovej dovolenky
Fotografie z Kočnerovej dovolenky
Zdroj: sme.sk

Tóth odpovedal podráždene: „Váš pes Brenda." Keď ho predsedníčka senátu Ružena Sabová vyzvala, aby odpovedal vážne, Tóth tvrdil, že už si na nikoho nespomína.

Kočner pravdepodobne myslel Zuzanu Tománekovú Mikovú z resocializačného zariadenia Čistý deň. Videá z dovolenky ukazujú, že na jachte s Kočnerom bola aj ona. Podľa videa bola na dovolenke aj osoba, ktorá mohla byť Tóthova manželka. Hlas muža, ktorý videá natáčal, sa zas podobá Tóthovmu.

Fotografie z dovolenky v Chorvátsku
Fotografie z dovolenky v Chorvátsku
Zdroj: sme.sk

Materiály získala medzinárodná sieť investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP.org) a sprístupnila ich slovenským médiám. Pochádzajú z vyšetrovania vraždy.
 
Tománeková je Kočnerovou advokátkou. Pomáhala mu pri neúspešnom pokuse založiť stranu Cieľ. Takisto Kočnera podrobne informovala o priebehu kauzy Čistý deň, vrátane toho, čo robia jej chovankyne.