Niekoľko stoviek ľudí z celého Slovenska sa stretlo dnes v Bratislave na proteste proti opatreniam vlády v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Organizátori ohlásili Verejný protest radových občanov proti vláde Igora Matoviča na sociálnej sieti.

Nesúhlasia s opatreniami vlády Igora Matoviča, ktoré síce zabránili šíreniu pandémie koronavírusu, no „ničia našu ekonomiku, a tým život tisíckam rodín po celom Slovensku.“ 

"Žiadna iná krajina nemá také nadrozmerné opatrenia (napr. štátna karanténa) ako naša, vzhľadom na počet obetí a nakazených. Dôvod na pretrvávanie núdzového stavu v našej krajine už dlhodobo neexistuje. Dokážme, že nám nie sú ľahostajné naše životy a životy našich blízkych," píšu organizátori na Facebooku.

Protestu sa zúčastnil aj synovec Roberta Kaliňáka, Erik Kaliňák.
Protestu sa zúčastnil aj synovec Roberta Kaliňáka, Erik Kaliňák.
Zdroj: Karol Farkaš

Protest sa začal o 14:00 na Námestí slobody v Bratislave a v priebehu 2 hodín sa stihol presunúť aj pred Prezidentský palác, kde žiadal odstúpenie prezidentky. Podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ sa na proteste zúčastnil aj synovec Roberta Kaliňáka, 29-ročný Erik Kaliňák. V tohtoročných parlamentných voľbách kandidoval za stranu Smer-SD.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Veronika Slamková  uviedla, že počas protestu k žiadnym mimoriadnym udalostiam neprišlo. "Nezaznamenali sme prípady narušenia verejného poriadku, prítomní policajti nemuseli zasahovať," informovala.