Fotografia nebola údajne publikovaná preto, lebo mal zasiahnuť šéf Penty Jaroslav Haščák a dal príkaz zastaviť ju, čiže zabrániť jej uverejneniu. Ako to bolo v skutočnosti?

„Najtajnejšiu“ fotku vydavateľstva zhotovil fotograf Plus JEDEN DEŇ v lete 2017 pred známou bratislavskou reštauráciou úplnou náhodou. Okrem toho, že je na nej zachytený Marian Kočner s veľkým obnosom bankoviek, nevideli sme na nej nič zaujímavé. Pátrali sme skôr po tom, s kým sa Kočner v podniku stretol. Poslali sme mu niekoľko otázok, na ktoré nám neodpovedal, a keďže som bola v tom čase na dovolenke a k fotke nebolo žiadne vysvetlenie, rozhodla som, aby sme s jej uverejnením počkali, kým nezistíme niečo viac.

Uznávam aj argument kolegov z Trendu, že bulvár často uverejní aj zdanlivo bezvýznamnú fotografiu bez hlbšieho vysvetlenia s neutrálnym komentárom či titulkom, no na druhej strane je fakt, že v redakcii (ktorú tvorí okrem oddelenia politiky aj oddelenie športu, šoubiznisu, servisu, zahraničia a regiónov) je aj množstvo článkov alebo fotografií, ktoré jednoducho neuverejníme... Prídu buď témy aktuálnejšie, závažnejšie alebo sa na nich pri každodennom toku nových informácií a článkov jednoducho zabudne.

Čo viem ale absolútne vylúčiť je akýkoľvek zásah zo strany predstaviteľov Penty alebo vedenia vydavateľstva do našej práce. Fotky, ktoré nám boli minulý týždeň pripomenuté a dnes majú naozaj úplne inú výpovednú hodnotu, som sa kvôli nezmyselným konšpiráciám rozhodla uverejniť nielen na webe Plus JEDEN DEŇ, ale poskytla som ich aj redakcii PLUS 7 DNÍ, kde budú vypublikované úplne všetky.

Ivana Mandaková, šéfredaktorka Plus JEDEN DEŇ

Mohlo by vás zaujímať: