Život ministra kultúry sa otriasa v základoch. Po jedenástich rokoch má Marek Maďarič skončiť vo funkcii podpredsedu Smeru-SD. Napätie medzi ním a zvyškom vedenia strany sa dá v poslednom čase krájať. Podľa našich informácií už Marek Maďarič nemá ani zďaleka takú dôveru predsedu Roberta Fica ako kedysi. Na najbližšom straníckom sneme tak príde o funkciu podpredsedu, o čo sám požiadal.

Minister kultúry to má však v poslednom čase ťažké aj v súkromí. Podľa našich informácií musel riešiť Maďarič už dlhší čas chorobu svojho svokra. Otec jeho manželky Zuzany rodenej Jakubovskej, ktorá je lekárka, mal chorobe v tieto dni podľahnúť.

Denník Plus JEDEN DEŇ zachytil ministra kultúry, ako vo štvrtok ráno vychádza zo svojho rodinného domu v Ivanke pri Dunaji aj so svojou manželkou. Spoločnosť im robili ešte dve ženy. Už pri prvom pohľade na nich bolo jasné, že rodina drží smútok. Marek Maďarič vyšiel z domu bez svojho typického úsmevu na tvári v čiernom obleku. Na krku mal uviazanú čiernu kravatu a v rukách držal smútočný veniec. Jeho manželka Zuzana a rodinné príbuzné mali na sebe tiež čierne oblečenie. V tvárach sa im zračil smútok.

Krátko po ôsmej hodine ráno prišiel k bráne domu rodinu Marka Maďariča vyzdvihnúť šofér s vládnou limuzínou. Do kufra naložili batožinu aj kytice a nasadli do auta. Minister sa posadil na sedadlo spolujazdca vedľa šoféra. Na ministerstve kultúry nám povedali, že ich šéf šiel na rodinný pohreb. Jeho hovorca Jozef Bednár nášmu denníku potvrdil, že ministrovi zomrel svokor.

Oporu bude potrebovať hlavne jeho manželka, ktorá prišla o otca. Podporiť však bude musieť čoskoro aj ona jeho. Marek Maďarič patril roky k blízkym osobám Roberta Fica. Predseda vlády sa na neho spoliehal v mnohých volebných kampaniach, ktoré Maďarič viedol. Až do momentu, keď Robert Fico prehral v prezidentských voľbách s Andrejom Kiskom. Minister kultúry vzal túto prehru na seba. Jeho postavenie v strane začalo slabnúť. Dnes je vo vedení so svojimi kritickými názormi na politiku strany osamotený a najbližšie dni úzke vedenie Smeru zrejme opustí.

Prečítajte si aj: