To, že v prípade lídra OĽaNO nejde o žiadny výmysel, sme sa presvedčili aj na vlastné oči. Nášmu fotografovi sa totiž dva dni po sebe podarilo pristihnúť členov rodiny Matovičovcov, ako do nového luxusného domu v širšom centre Trnavy prichádzajú či z neho odchádzajú. Udialo sa tak počas tohto víkendu, práve po spomínanom odvolávaní v parlamente. V sobotu náš fotograf zachytil premiérovu manželku Pavlínu, ako z domu odchádza a berie so sebou obrovské množstvo tašiek a oblečenia. Na ďalší deň sa nám podarilo pristihnúť už aj samotného Matoviča v spoločnosti manželky a dcéry a šoféra s ochrankárom. Zo záberov je evidentné, že predseda vlády s rodinou skutočne neskolaudovaný dom obýva.

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) počas príchodu do parlamentu po tom, ako poslanci z klubu ĽSNS blokovali rozpravu z dôvodu jeho neprítomnosti počas mimoriadnej schôdze, na ktorej čelí odvolávaniu po prvý raz od nástupu do funkcie vo štvrtok 23. júla 2020 v Bratislave. Návrh vyslovenie nedôvery predložili opoziční poslanci Juraj Blanár (Smer-SD) a Richard Raši (nezaradený) po medializácii podozrení, že Matovičova diplomová práca je plagiát. FOTO TASR - Jakub Kotian
Zdroj: Jakub Kotian


A tým výraznou mierou porušuje zákon. „Maximálna možná pokuta pri fyzických osobách je 33-tisíc eur. V zmysle zákona vám nemôžeme poskytnúť informácie o priebehu preverovania podnetu. V prípade pána Matoviča budeme postupovať rovnako ako v prípade každej inej osoby,“ povedala nám Veronika Majtánová, hovorkyňa mesta Trnava. K samotnému vedomému porušovaniu zákona sa nám vyjadril aj premiér Igor Matovič. „Viac ako 9 mesiacov čakáme na vyrobenie plota a bránky, bez nich dom skolaudovať nevieme. Dúfam, že je to otázka pár týždňov a budeme môcť kolaudovať. Píše mi dosť ľudí, že v neskolaudovaných domoch bývajú tisícky rodín a nechápu, prečo som sa k tomu verejne priznal. Mrzí ma vzniknutá situácia, ale považoval som za čestnejšie sa k tomu verejne priznať, ako sa tváriť, akoby som nikdy žiaden zákon neporušil,“ priznal čestne premiér.


Ten je podľa nedávnych slov sociologičky Silvie Porubänovej zvláštnym človekom. „Je osamelým jazdcom, ktorý je veľmi nedôverčivý. Počas korony sme videli, ako rád delegoval rozhodnutia na krízový štáb a tvrdil, že rozhodnú epidemiológovia a hlavný hygienik, pričom mu analytici stále opakovali, že rozhoduje vláda a premiér. Som presvedčená, že jeho osamotenosť pramení zo skutočnosti, že nikomu neverí. To ho však robí aj extrémne zraniteľným,“ uzavrela.

EXKLUZÍVNE PAPARAZZI FOTKY IGORA MATOVIČA NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII.

Mohlo by vás zaujímať: