Byt o rozlohe 377,64 metrov štvorcových má aj dve veľkoplošné terasy s výhľadom na mesto, ktorých výmera je 111,02 metrov štvorcových. Nechýbajú rôzne vymoženosti a aj preto znalec ohodnotil nehnuteľnosť na 1 543 392 eur! Všetko to má ale jeden háčik, ktorý je napísaný v oznámení o dražbe: „Chýbajú podlahové krytiny v dvoch izbách. V obývacej miestnosti sa nachádza neobložené krbové teleso. Byt je bez zariaďovacích predmetov, interiérových dverí, armatúr a kuchynskej linky.“ Prečo Fico vytrhal napríklad parkety, nie je známe.

Súčasťou dražby budú aj štyri garáže. Jedna z nich má zaujímavú výbavu. V oznámení sa píše: „V garáži sa nachádza WC, sprcha a umývadlo.“ Garáže majú podľa posudku hodnotu okolo 30 tisíc eur. Do dražby ide aj jeden Bašternákov skladovací priestor v hodnote viac ako 9 tisíc eur. Celková suma majetku daňového podvodníka v komplexe Bonaparte je 1,670 milión eur.

A presne taká je aj vyvolávacia cena. Záujemcovia budú môcť k sume prihadzovať minimálne 3 tisíc eur. Ten, kto sa bude chcieť dražby zúčastniť, musí zaplatiť finančnú zábezpeku 49 tisíc eur. Tú treba zložiť u dražobníka. Dražba sa uskutoční dňa 16. marca od 11:00.

Premiér Robert Fico (vľavo fotka komplexu Bonaparte, kde mal Fico prenajatý luxusný byt).
Zdroj: SITA, Martin Domok/Plus 7 dní

V tomto exkluzívnom byte býval dlhé roky Fico. Keď bol Bašternák podozrivý z daňových podvodov, Fico povedal, že ak bude jeho podnájomca obvinený, z bytu sa odsťahuje. Bašternáka obžalovali, neskôr odsúdili za neodvedenie dane a poistného (14. marca 2019) a šéf Smeru tam naďalej býval. Odsťahoval sa až v druhej polovičke roku 2019.

Líder víťaznej strany OĽaNO vo voľbách Igor Matovič organizoval svojho času pred Bonaparte protesty proti Ficovmu bývaniu v luxusnom komplexe. Neskôr vyhlásil, že Ficov byt chce. „Zúčastním sa dražby s úmyslom preplatiť akúkoľvek ponuku a byt získať,“ povedal na jar 2019 Matovič s tým, že v byte zriadi múzeum korupcie. Či má o byt stále záujem, nie je známe.

Bašternák bol odsúdený na 5 rokov nepodmienečne a v prospech štátu mu prepadol celý jeho majetok, ktorý nestihol prepísať na rodinných príslušníkov a známych.

EXKLUZÍVNE FOTKY Z FICOVHO BYTU NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII.

Mohlo by vás zaujímať: