Reklama

Do EUROPARLAMENTU kandidujú aj tieto SEXICE: Pri pohľade na kočky z HLASU vám padne sánka

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Samozber v podaní Tabák (33): Aha, koho zobrala na jahody!
    Zdroj: Instagram/RomanaTabak
    Reklama

    Nízka účasť na voľbách do Európskeho parlamentu (EP) je na Slovensku často diskutovanou témou. Naša krajina dlhodobo patrí medzi tie, ktorej občania o eurovoľby nejavia príliš veľký záujem. Tentoraz však svitá na lepšie časy a dôvodov, prečo prísť k volebným urnám, je odrazu hneď niekoľko.

    Slováci deklarujú značný záujem zúčastniť sa na nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu (EP). Nedávno schválený pakt o migrácii a azyle vnímajú mnohí ako nespravodlivý voči Slovensku. Možné zastavenie eurofondov vidí časť verejnosti ako legitímny nástroj na dodržiavanie pravidiel EÚ, zatiaľ čo iní to považujú za akt pomsty. Ukázali to výsledky nedávneho exkluzívneho prieskumu pre denník Plus JEDEN DEŇ.

    Podľa prieskumu agentúry MNFORCE pre náš denník sa na voľbách do EP, ktoré sa uskutočnia 8. júna, plánuje zúčastniť 64 % voličov. Tento údaj je v súlade s výsledkom aprílového Eurobarometra, podľa ktorého záujem voliť v eurovoľbách vyjadrilo až 62 % Slovákov. Politológ Miroslav Řádek však predpokladá inú realitu. „Toto sa mi aj po vyššej účasti po parlamentných a prezidentských voľbách, ktorá bola spôsobená primárne spoločenskou polarizáciou, zdá ako sci-fi. Nespoliehal by som sa na tento údaj. Ak by sa reálna účasť dostala na 25 %, už to by bol malý zázrak,“ myslí si politológ.

    Dôvodov, prečo sa Slováci poženú k urnám, je hneď niekoľko. Ruku na srdce, veľakrát sa nám stane, že volíme nielen podľa programu, ale aj sympatií. Ak by si mužská časť volebného spektra mala tentoraz vyberať len podľa výzoru jednotlivých kandidátok, mala by rozhodne z čoho.

    Jednoznačne najväčší počet pôvabných žien má kandidátka Hlasu. Spomedzi 15 kandidátov hnutia doslova vytŕčajú krásne blondínky Loretta Pinke (27) a Kristína Kubíková (30), ktorá sa chce s „pokorou a so záujmom venovať témam v zdravotníctve a ľudským právam“. Aspoň takto sa prezentuje na sociálnych sieťach. „Verím, že vieme zabojovať o zlepšenie práv ľudí s postihnutím, skvalitnenie života seniorov a o prístupe k zdravotníctvu a ku kvalitnej prevenčnej medicíne. Mojím cieľom je neúnavne pracovať na zlepšovaní kvality zdravotníckych technológií, bojovať za zabezpečenie zdrojov z EÚ a hájiť záujmy Slovákov a Sloveniek na pôde Európskeho parlamentu,“ píše o sebe manažérka a podnikateľka. Ak by vás nezaujal jej príbeh, ešte stále ju môžete voliť pre jej modré uhrančivé oči. Tejto dvojici krások sekunduje Silvia Stebila. Ide o sympatickú 35-ročnú právničku zo Sniny. „Kandiduje do Európskeho parlamentu, pretože chce zmeniť to, aby občania Slovenskej republiky neboli vystavovaní klamlivej reklame a aby sa nestali občanmi druhej kategórie z hľadiska konzumovania potravín. Bude trvať na tom, aby EÚ dodržala stanovené štandardy pre všetky členské štáty. Máme právo na rovnakú kvalitu potravín ako ostatné krajiny,“ píše o nej fanpage Hlasu.

    Video Player is loading.
    Stream Type LIVE
    Advertisement
    Current Time 0:00
    Duration 0:00
    Remaining Time 0:00
    Loaded: 0%
      • Chapters
      • descriptions off, selected
      • subtitles off, selected
      VIDEO Monika Beňová bez servítky: Hanbím sa za kolegov zo Slovenska!
      Zdroj: Facebook/Monika Beňová

      Na kandidátke Progresívneho Slovenska (PS) zastupuje krásne ženy Veronika Cifrová Ostrihoňová (35), ktorú Slováci poznajú nielen ako manželku Mateja Sajfu Cifru, ale aj ako niekdajšiu redaktorku televízie Markíza či moderátorku relácie v RTVS.

      Slovné spojenie „stará dobrá klasika“ zastáva (bez akejkoľvek narážky na vek, pozn. red.) na kandidátke Smeru Monika Beňová (55). Ostrieľaná politická harcovníčka dokáže pravidelne zaujať nielen svojím občas dosť podrezaným jazykom, ale aj sexi outfitmi a zvodným imidžom.

      O krásne ženy nie je núdza ani na kandidátke Slobody a Solidarity (SaS). O priazeň mužskej časti voličského spektra zabojujú Jana Bittó Cigániková (40), Vladimíra Marcinková (32), ale aj sympatická Humenčanka Simona Čerevková (36). „Nechce, aby za ňu hovorili sľuby. Oveľa viac o nej povedia výsledky jej práce, napríklad právo rodičiek na sprievod pri pôrode, dorovnanie materskej u vojačiek, hasičiek a záchranárok, zvýšenie ochrany obetí sexuálneho násilia, materská pre absolventky či podpora financovania firemných škôlok,“ píše sa o Marcinkovej na webe SaS s tým, že viedla výbor NR SR pre EÚ záležitosti a za svoju prácu v ňom získala prestížne ocenenie Mladý líder Európy 2024. Obidve poslankyne NR SR však vedia zaujať nielen svojimi odbornými názormi, ale aj odvážnymi zábermi. Nie je to tak dávno, čo Marcinková zverejnila fotku, ako dojčí svoju dcérku, alebo ako Cigániková robila v záhrade svojho nového domu len v plavkách...

      Samostatnou kapitolou v ponuke ženského zastúpenia je Slovenská národná strana (SNS), ktorá síce neponúka žiadne nové tváre, ale ostrieľané „sexice“. Bez ohľadu na to, aký má človek na ne názor, patria jednoznačne medzi najkrajšie kandidátky do europarlamentu Martina Šimkovičová (52) a Romana Tabák (33).

      Prečítajte si tiež: