Na sneme strany boli zvolení aj podpredsedovia Dobrej voľby, ktorými budú rektorka Akadémie Policajného zboru Lucia Kurilovská, dlhoročný starosta obce Štrba a bývalý predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Sýkora, nezaradená poslankyňa parlamentu Katarína Cséfalvayová, manažér Radomír Šalitroš a starosta obce Dvory nad Žitavou Branislav Becík.

Za ďalších členov predsedníctva strany ustanovujúci snem schválil bývalú novinárku Annu Ghannamovú, ktorá v súčasnosti pôsobí v sociálnej oblasti, vysokoškolskú pedagogičku a sociálnu pracovníčku Andreu Gállovú, nezaradeného poslanca parlamentu Martina Fedora, starostu bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Rudolfa Kusého, bývalého šéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne Miroslava Kočana a Zuzanu Dolinkovú zo Zväzu ambulantných poskytovateľov.

"Som presvedčený, že toto sú ľudia, ktorí dokážu ponúknuť Slovensku v jednotlivých oblastiach pragmatické, rozumné a dôveryhodné riešenia. Tento tím, ktorý je istou špičkou predstaviteľov Dobrej voľby, bude dobrým prezentovaním aj v parlamentných voľbách 2020," vyhlásil po sneme Drucker.

Oznámil, že budú v najbližších mesiacoch ponúkať ľuďom návrhy riešení problémov a do 1. decembra predstavia kandidátku do budúcoročných parlamentných volieb. Prioritami strany majú byť témy silnej prorodinnej politiky, spravodlivé zdravotníctvo pre všetkých, dôstojná starostlivosť o seniorov a zraniteľných občanov či fungujúci a poctivý štát.

Pokračovanie na ďalšej strane >>>