DRSNÝ odkaz od Pellegriniho: NESCHOPNÍ POLITICI idú skladať vládu, toto Slovensko potrebuje!
9. 1. 2023, 17:53 (aktualizované: 1. 6. 2024, 14:47)
Mimoparlamentný Hlas-SD trvá na svojom postoji, že predčasné parlamentné voľby v čo najskoršom možnom termíne sú jediným riešením trojročnej hlbokej politickej krízy. TASR o tom informovala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.
Zdroj: Jakub Kotian
Zdroj: Jaroslav Novák
Zdroj: Jakub Kotian
Galéria k článku
Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) v pondelok avizoval, že u poslancov parlamentu začína zbierať podpisy na podporu jeho vlády. Zároveň uviedol, že chce oddeliť diskusiu o novej 76-ke a debatu o predčasných voľbách.
Šéf Hlasu-SD Peter Pellegrini reagoval, že vláda Eduarda Hegera a Igora Matoviča (OĽANO) padla v dôsledku vnútorných hádok a neschopnosti pomôcť ľuďom. "Neverilo jej vyše 80 percent občanov a dve tretiny z nich si želajú predčasné voľby. Napriek tomu idú tí istí neschopní politici skladať novú vládu, len aby ich ľudia v predčasných voľbách neposlali kade ľahšie," zdôraznil.
Slovensko potrebuje podľa jeho slov nový začiatok a úplnú obnovu. "To nie je možné začať s ľuďmi, ktorí vo svojich úlohách fatálne zlyhali a priviedli krajinu na pokraj rozvratu," dodal. Zároveň poukázal na dôležitosť blížiaceho sa referenda o možnosti skrátiť volebné obdobie Národnej rady SR referendom alebo uznesením parlamentu.