Chcú sa zbaviť zlých spomienok? Keď sa v polovici januára 2020 objavili zábery, ako Trnku v putách vyvádza polícia z jeho bydliska v Hamuliakove, mnohých to prekvapilo. Presne o dva roky neskôr je nehnuteľnosť na predaj, informuje portál tvnoviny.sk.

Podľa katastrálneho portálu stavbu nevlastní samotný bývalý generálny prokurátor, ale jeho syn Jakub. Trnka starší však v dome dlhodobo býval, zdržiaval sa v ňom aj po svojom obvinení. Kam sa odsťahoval, ostáva záhadou.

Podľa portálu nehnutelnosti.sk, na ktorom dom predávajú, má pozemok dokopy 690 m2, z čoho 322 m2 zaberá zastavaná plocha. Realitní makléri na webe opísali stavbu ako „5-izbový átriový rodinný dom s predzáhradkou, dvojgarážou, dvorom a so záhradou, s dobrým dispozičným riešením“.

Podľa spomínaného inzerátu sa v dome, ktorý bol skolaudovaný v roku 2002, nachádza dokopy päť izieb. Možných záujemcov by mohli presvedčiť napríklad vnútorný bazén, kozub či vonkajšie elektrické žalúzie. „Dom je určený na rodinné bývanie so samostatným vstupom s bezpečnostnými vchodovými dverami a alarmom,“ láka spomínaný web na kúpu.

Dobroslav Trnka je obžalovaný zo zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa v kauze Gorila, ktorá sa dostala už aj na súd. Obžalovaný mal podľa doterajších informácií tajiť nahrávku s kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom, ktorý je už odsúdený v kauze zmeniek Televízie Markíza. Trnku vyšetrujú na slobode, svoju vinu v kauze odmieta.

ŠOKUJÚCU cenu domu nájdete v našej GALÉRII

Prečítajte si tiež: