To azda nemyslí vážne! Igor Matovič ráno spoločne s ministrom financií Eduardom Hegerom a poslancom Kristiánom Čekovským odcestoval do Francúzska. Na dnešnom programe mali stretnutie s Emmanuelom Macronom, s ktorým debatovali o koronakríze aj o fonde obnovy.

Po stretnutí s prezidentom absolvovali predstavitelia oboch štátov spoločnú tlačovú konferenciu. Tá však neprebiehala štandardným spôsobom. O veľké haló sa postaral slovenský premiér. Macron mu už na začiatku tlačovky musel posunkami naznačiť, aby použil slúchadlo, ktoré mu sprostredkovalo simultánny preklad. O pár sekúnd nato ho hlava Francúzska musela opäť upozorniť, tentoraz mu náš premiér skákal do reči.

Počas ich spoločného vystúpenia v exteriéri začalo snežiť. Organizátori nič nechali na náhodu a francúzskemu prezidentovi pohotovo podali dáždnik. Práve vystupujúci Matovič žiaden nedostal, a tak bolo na Macronovi, aby pred nepríjemnýmm snehom ochránil aj hosťujúceho premiéra.

Premiér SR Igor Matovič sa na samite v Bruseli strápnil ako nikdy.
Zdroj: youtibe.com

Matovič vo osvojom príhovore poďakoval Francúzsku za pomoc v minulosti. Zdôraznil, že aj vďaka tejto krajine je teraz Slovensko nezávislé. "Francúzsko je pre Slovensko takým majákom bratstva, rovnosti a slobody," dodal. Vo svojej reči okrem iného spomenul aj legendárne video z francúzskeho Cannes. "Pravdepodobne práve to video rozhodlo o výsledku volieb," dodal.

"Keď som prišiel večer domov a povedal som mojim dievčatám, kam dnes idem, moja 11-ročná Klárka sa zarazila: Ocino, taký vlasatý nemôžeš nikam ísť, musíš sa ostrihať," rozpovedal premiér príbeh o tom, ako ho Klárka ostrihala. Macron nemusel povedať nič o tom, čo si o Matovičom prejave myslí. Jeho pobavený výraz totiž hovoril za všetko.

NAJKOMICKEJŠIE CHVÍLE TLAČOVKY NÁJDETE V GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: