Informoval o tom hovorca SaS Ondrej Šprlák. "Náš cieľ je jasný - musíme postupovať spoločne so všetkými koaličnými partnermi a diskutovať o rekonštrukcii vlády. Štýl vládnutia Igora Matoviča je neudržateľný. Post predsedu vlády patrí OĽANO a my veríme, že dokáže ponúknuť aj ďalšieho premiéra. Jedine tak budeme rešpektovať zloženie parlamentu, ktoré vzišlo z legitímnych volieb," poukázal líder strany Richard Sulík.

Zdôraznil, že nik si neželá predčasné voľby, a pripomenul, že osobne sa s Pellegrinim stretol len v televíznych štúdiách. "Nemám s ním žiadne priame a ani nepriame dohody, nieto ešte dohody o spoločnom postupe v otázke predčasných volieb," dodal Sulík.

V koalícii je už dlhší čas napätie

Pnutie teraz vyvolal nákup vakcín Sputnik V, ktoré mal vyrokovať Matovič s ruskou stranou. Koaličné strany SaS a Za ľudí hovoria o rekonštrukcii vlády, pripúšťa ju aj Sme rodina. Koalícia má naďalej rokovať o svojom fungovaní.

Jej členovia odmietajú predčasné voľby. V súvislosti s rekonštrukciou vlády sa spomína okrem výmeny premiéra aj zmena ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO). Predstavitelia SaS a Za ľudí sa v stredu (3. 3.) stretli aj s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou.

Na snímke je v popredí zľava predsedníčka strany Za ľudí , podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová a predseda SaS, podpredseda vlády SR a minister hospodárstva SR Richard Sulík, v pozadí zľava podpredsedníčka Za ľudí a ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS), podpredseda SaS a minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling
Zdroj: TASR/ Jaroslav Novák
Anketa
Myslíte si, že by súčasná vláda mala podať demisiu?

Mohlo by vás zaujímať: