V nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike to uviedol poslanec Národnej rady (NR) SR Matúš Šutaj Eštok (nezaradený). Strana bude v iniciatíve však pokračovať. Podpredseda NR SR a zároveň podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga označil zneužívanie skríningového testovania na zbieranie podpisov na vyhlásenie referenda za perfídne.

"Vnímali sme vyhrážky, ktoré išli zo strany ministrov Naďa a Mikulca, ktorí sa vyhrážali ľuďom, že ak budú zbierať podpisy, budú ich sankcionovať. Nechceme vystaviť ľudí tomu, aby sa im nejakí šialenci vyhrážali, že na nich pošlú políciu, ak chcú iba vyjadriť svoje petičné právo," konštatoval Šutaj Eštok, ktorý to považuje za absurdné.

Šeliga mu odkázal, aby sa netvárili a nevyhovárali, že sa boja ministrov, ale majú povedať, že sa im to nepodarilo. V zbieraní podpisov im však nebráni a prisľúbil, že ak bude dostatok podpisov, urobia všetko pre to, aby referendum vyhlásené bolo.

 

Jeho tvrdenia o zľaknutí sa a uhýbaní Šutaj Eštok odmieta, tvrdí, že už budúci týždeň sa chcú stretnúť s odborármi. Stretnúť by sa mal podľa neho aj petičný výbor, aby sformuloval otázku na petíciu. Strana podľa neho trvá na tom, že odpoveďou na to, kto manažuje "koronakrízu", môžu byť len predčasné parlamentné voľby.

Článok pokračuje na ďalšej strane.