Ako denník Plus JEDEN DEŇ informoval, v SND hrozí štrajk zamestnancov, čo by ohrozilo začiatok novej sezóny. Divadlo sa dostalo pod vedením Mariána Chudovského do obrovskej finančnej straty. Problémy pocítili už aj zamestnanci – najmä technické zložky, ktoré nedostali v júli celé výplaty.

“Som pripravená prijať celý rad ozdravných opatrení i vyvodiť zodpovednosť voči tým, ktorí túto situáciu spôsobili,” vyhlásila ministerka. Podľa Laššákovej je zlá ekonomická situácia divadla spôsobená chybnými rozhodnutiami súčasného vedenia SND.

Náš fotograf zachytil Chudovského len pár minút potom, ako sa správu o svojom konci dozvedel.
Zdroj: Július Dúbravay

Problémy sa už totiž dotkli aj zamestnancov – najmä technických zložiek divadla, ktorí nedostali v júli výkonnostné odmeny- teda peniaze, ktoré dostavajú umelci aj technici za odpracovanú robotu a odohrané predstavenia. K situácii sa po niekoľkých dňoch vyjadril aj samotný Chudovský, ktorý si oficiálne čerpal dovolenku. Šéf SND priznal, že zamestnanci spomínané odmeny nedostali. “Toto rozhodnutie vedenia divadla je reakciou na obmedzený rozpočet na rok 2018, pričom divadelná sezóna 2017/18 bola paradoxne jedna z najsilnejších,” reagoval Chudovský. Základné mzdy však podľa neho odišli každému zamestnancovi bez omeškania. Situáciu vôbec nevidí tak zle ako odborári divadla.

Podrobnosti o celej situácii zisťujeme.

Možno vás bude zaujímať: