Majiteľom spoločnosti je firma Arca Investments. Tá má podľa advokáta tiež množstvo malých investorov, ktorí mali dať do firmy stovky miliónov eur. Kanceláriu, v ktorej Čarnogurský pracuje, mali niekoľkí drobní investori požiadať o zastupovanie proti skupine Arca. „Podarilo sa nám na poslednú chvíľu čiastočne ochrániť ich vložené peniaze prostredníctvom rozhodnutia súdu,“ napísal na sociálnej sieti.

Advokát sa pustil aj do premiérovej manželky: „Pani Pavlínka Matovičová je taktiež investorkou. V spoločnosti Arca Investments mala uložených 600-tisíc eur. Podľa našich informácií jej bola celá suma nedávno vyplatená, dokonca aj s výnosom, na úkor ostatných drobných veriteľov.“  Situáciu vraj bude Čarnogurský a spol. riešiť právnou cestou! „Jej manžel, pán Matovič, nebude premiérom večne,“ napísal tiež.

Matovič pred časom však svoju manželku obhajoval. „Pravda je taká, že moja manželka nikdy nemala vložené jedno jediné euro vo firme Arca Capital," povedal premiér. Pôvodne jej investovanie nechcel komentovať, argumentoval vyrovnaním majetkov. Neskôr priznal, že 600-tisíc eur má uložených v Arca Investments. Matovič tiež prízvukoval, že jeho manželka bude čakať na to, ako dopadne konkurz.

O stanovisko sme požiadali aj Igora Matoviča. Na naše otázky však nereagoval.

Znenie STATUSU nájdete v galérii.

Anketa
Vyrieši sa spor Arca Capital k spokojnosti všetkých?

Celé znenie STATUSU nájdete tu!

Mohlo by vás zaujímať: