Bez milosti bola vylúčená šéfka klubu strany SaS Natália Blahová (45) a stranu opúšťajú aj podpredsedníčka strany Jana Kiššová (44), Jozef Rajtár (42) a podpredseda strany Ľubomír Galko (51).

Azda najviac sa však prostredníctvom sociálnej siete facebook do seba pustili práve bývalé kolegyne, polankyňa Európskeho parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonova (42) a dnes už bývalá členka strany Andrea Blahová! 

Galko
Galko
Zdroj: archiv

"DNEŠNÝM DŇOM UKONČUJEM SVOJE ČLENSTVO V STRANE SAS: Pociťujem sklamanie z toho, kam sa strana, ktorú som pred desiatimi rokmi spoluzakladal, dostala. Šiel som do politiky bojovať proti korupcii a pomôcť zlepšiť život ľuďom na Slovensku. Dnes na tieto ušľachtilé ciele nevidím v SaS pre mňa priestor. Či budem pokračovať v politike niekde inde alebo s ňou definitívne skončím sa rozhodnem v blízkej budúcnosti, zatiaľ sú všetky možnosti otvorené. Je mi ľúto, že naši voliči museli byt svedkami rozkolu a rozpadu SaS v priamom prenose," vyjadril sa prostredníctvom sociálnej siete facebook Galko.

"Priatelia, dnešným dňom a po 11 rokoch opúšťam SaS. Bol som s ňou v dobrom aj zlom. Keď padala aj keď stúpala. Snažili sme sa o zmenu. Na začiatku sme dva roky chodili do ulíc, zbierať podpisy a rozprávať sa s ľuďmi. Odkedy som bol poslancom, snažil som sa o zmenu z plných síl a do boja s mafiou ovládajúcou štát som dal všetko, čo som vedel. Ďakujem všetkým, ktorí spolupracovali a prispeli k zmenám, ktoré sme dosiahli!" napísal na svojom Facebooku Jozef Rajtár.

HÁDKU NATÁLIE BLAHOVEJ A LUCIE ĎURIŠ NICHOLSONOVEJ NÁJDETE V GALÉRII!