Po tom, ako Úrad inšpekčnej služby (ÚIS) zadržal a obvinil štvoricu vyšetrovateľov NAKA, použil Boris Kollár naozaj tvrdé slová: „Ficova mafia nám ukradla štát a sprivatizovala spravodlivosť. Boli sme toho svedkom pri Bödörovi a Gašparovi. Nebudem podporovať, aby vznikla nová mafia. Pokojne ju nazvem ´čurillovská´. Tá bude robiť to isté, len pod nejakým krásnym heslom.“ Čurilla dlhé roky vyšetruje práve trestné činy zločineckých skupín, ako napríklad takáčovcov. S nimi už onedlho začne súdny proces.

Medzi štvoricou obvinených vyšetrovateľov bol práve Čurilla, ktorého obhajca Peter Kubina avizoval, že ak sa Kollár neospravedlní, tak na neho podajú žalobu. Kollára to ale nechalo chladným a minulý týždeň prezradil, kedy sa chystá situáciu riešiť: „Pokiaľ budú zbavení obvinenia, alebo im generálny prokurátor zruší obvinenie cez 363-ku, tak potom sa k tomu postavím čelom a pánovi Čurillovi sa ospravedlním.“ Vyšetrovateľ je aktuálne síce prepustený z väzby, ale stále obvinený.

Predseda parlamentu ale v ´šachovej partii´ neuspel a Čurilla na neho podľa aktuality.sk podal žalobu! Obvinený policajt žiada od Kollára verejné ospravedlnenie a odškodné vo výške až 100-tisíc eur! Podľa Kubinu dospeli k tejto sume na základe okolností prípadu a súdnou praxou v podobných situáciách. Advokát prezradil, čo Čurilla s peniazmi spraví: „Môj klient túto žalobu nepodal preto, aby získal majetkový prospech pre seba, takže prípadnú priznanú sumu po odpočítaní nákladov venuje na dobročinný účel.“ Pojem ´čurillovská mafia´ prevzali od Kollára aj niektorí ďalší politici. Kubina jedného zo Smeru nazval slovami, ktoré sa mu páčiť určite nebudú.

Ako Kubina nazval Smeráka a prečo na neho Čurilla žalobu nepodá, nájdete v galérii.