Ešte v polovici októbra tohto roka to vyzeralo, že Most-Híd a SMK pôjdu do parlamentných volieb spoločne. Delegácie oboch strán sa pôvodne dohodli na tom, že sa vytvorí spoločná predvolebná strana, do ktorej by vstúpili členovia Mosta aj SMK. To sa však napokon nestalo. „Republikové predsedníctvo SMK na zasadnutí prerokovalo navrhované parametre dohody o vytvorení volebnej strany so stranami Most-Híd a MKDA a pre zmenenú politickú situáciu sa rozhodlo dohodu neprijať,“ informoval krátko po zlyhaní rozhovorov tlačový tajomník SMK Róbert Králik.
Ako sa však neskôr ukázalo, za neuzavretím dohody môže byť niečo celkom iné. Pred istým časom sa totiž maďarskej hekerskej skupine, ktorá si hovorí „Liga spravodlivosti“ podarilo napadnúť stránku maďarskej vládnej strany Fidesz. O tej sa hovorí, že dlhodobo podporuje SMK. Pred poslednými voľbami prišli údajne na ich účet od Orbánovcov 3 milióny eur. Ani to však nestačilo.

Béla Bugár dostal od SMK košom. Dnes sa ukazuje, že za tým mohol byť Orbánov Fidesz.
Béla Bugár dostal od SMK košom. Dnes sa ukazuje, že za tým mohol byť Orbánov Fidesz.
Zdroj: Michal Sv?tok


Spomínaný hekerský útok mal ukázať „pravú tvár“ premiéra Orbána, avšak odhalil aj čosi celkom iné. Pri útoku mali podľa maďarských médií uniknúť aj rôzne e-maily, ktoré písal Gábor Kubatov, člen Fideszu. Jeden z nich údajne adresoval aj Péterovi Őrymu, ktorý je predseda Republikovej rady SMK a zároveň starosta Štvrtku na Ostrove. „Predseda je veľmi nahnevaný. A úprimne, ani ja vám nerozumiem. Čo je to celé medzi MKP a Mostom-Híd? Prečo táto celá veľká vzbura? Myslel som si, že ste už navždy ukončili spoluprácu s týmito zradcami. Azda vám nestačili peniaze a energia, ktorú sme do vás investovali? Vieš, že doteraz ste vždy dostali všetku možnú finančnú pomoc a aj naďalej to tak ostane,“ píše sa v e-maile, ktorý mal byť adresovaný Őrymu. Ten pravosť tohto mailu popiera. „Na tomto e-maile je asi toľko pravdy, ako na informácii, že nad Riom de Janeiro sa zhromaždili ufóni,“ povedal Őry pre denník Új Szó, ktorý rovnako ako denník Plus JEDEN DEŇ patrí do portfólia News and Media Holding.