„Ernest Bognár nejaví žiadne znaky deviácie a ďalšie liečenie už nie je potrebné,“ napísal do posudku pre dunajskostredský súd v novembri 2009 psychiater Peter Hunčík. Práve na základe jeho odporúčania súd zrušil Bognárovi ambulantnú liečbu.

„Je to strašné, som šokovaný, neviem, čo by som spravil inak,“ takto reagoval psychiater, keď sa dozvedel o Bognárových nových obvineniach.

Počas liečby mal zneužívať

Uznávaný psychiater, ktorý má za sebou viac ako 35- ročnú prax, liečil expolicajta po nariadení súdom od mája 2008 do novembra 2009. Práve v tom čase mal sexuálny deviant zneužiť jedného z trojice chlapcov (15). „Cítim sa hrozne, za celú moju prax sa mi niečo podobné nestalo. Ten človek nemal naozaj žiadne príznaky deviácie. Dokonca si spomínam, ako rozprával o tom, že ho nespravodlivo odsúdili a že sa cíti ukrivdený,“ spomína na Bognára psychiater.

Podľa jeho slov bol veľmi slušný a zdvorilý. Na sedenia vraj dochádzal pravidelne a dokonca sa sám hlásil. „Keby ste sa ma dnes spýtali, či je tento človek nebezpečný, tak poviem, že určite nie,“ krúti hlavou so zapálenou cigaretou nešťastný psychiater.

Nepatril do ambulancie

„Ten človek nemal byť nikdy liečený ambulantne. To, že nebol liečený sexuológom, mi pripadá tak, akoby kardiológ operoval mozog,“ hovorí Danica Caisová, ktorá Bognára niekoľko rokov liečila vo väzenskom ústave v Košiciach.

„Nie som vyštudovaný sexuológ, ale s týmto odborom mám skúsenosti. Venoval som sa mu už pred dvadsiatimi rokmi. Bognára som liečil podľa svojich najlepších vedomostí,“ reaguje Hunčík. Nad tým, kde sa stala chyba, len krútil neveriacky hlavou.

„Nechápem, prečo ho pustili von, keď bol taký nebezpečný. Určite však viem, že už by som takéhoto človeka nikdy neliečil a poučím sa z toho,“ dodal šokovaný psychiater.

„Toto sa mi stane na konci mojej kariéry? Ako to vysvetlím svojim deťom,“ pýta sa sám seba Hunčík.

Kto je Peter Hunčík (59)

Psychiater, ktorý pochádza z Dunajskej Stredy, vyštudoval Lekársku fakultu Univerzity Komenského. Je jedným zo zakladateľov českej televízie Nova. Bol poradcom prezidenta Václava Havla. Od roku 2002 učí na Carlton University v Ottawe. Už vyše 35 rokov sa venuje psychiatrickej praxi.