BLAHA vydesil KDH, stojí za ním PREMIÉR a tvrdí: Opozícia šíri KONŠPIRÁCIE!
9. 3. 2025, 16:45 (aktualizované: 9. 3. 2025, 19:17)

Zdroj: telegram/Ľuboš BLaha
Opozičný poslanec Národnej rady SR František Majerský (KDH) žiada mimoriadne zasadnutie Osobitného kontrolného výboru Národnej rady SR na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS).
Zdroj: https://t.me/LubosBlahaSmer
Zdroj: https://t.me/LubosBlahaSmer
Zdroj: https://t.me/LubosBlahaSmer
Galéria k článku
Mimoriadne zasadnutie výboru chce kresťanský demokrat Majerský iniciovať v súvislosti s návštevou europoslanca a podpredsedu koaličného Smeru Ľuboša Blahu v Moskve a jeho stretnutím s riaditeľom Služby zahraničnej rozviedky Ruskej federácie (SVR) Sergejom Naryškinom.
František Majerský vidí riziká
„Nemôže sa stávať, že slovenský europoslanec sa blahosklonne klania ruskej rozviedke a SIS je ticho. Zvolávam preto mimoriadny výbor, aby sme prešetrili riziká pre Slovensko, ktoré europoslanec Blaha svojím konaním našim obyvateľom spôsobuje, pretože sa javí, že ide o kolaboráciu s Ruskou federáciou," konštatoval Majerský, ktorý zároveň vyzval slovenské bezpečnostné služby na rázne konanie: „Aby ochránili suverenitu a bezpečnosť našich obyvateľov."
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Poslanec KDH František Majerský
Blaha si o tom, samozrejme, myslí svoje. Podpredseda Smeru v týchto dňoch skutočne v Moskve bol a stretol sa aj so Sergejom Naryškinom, o čom informoval aj prostredníctvom videa. „Rusi sú naši bratia. Západ je v najväčšej kríze od 2. svetovej vojny. Slovensko chce mier. A my budeme vždy ďakovať za naše oslobodenie hrdinským sovietskym národom. Takýto bol môj odkaz ruským priateľom," pozdravoval nedávno z centra ruskej metropoly Blaha aj so svojím advokátom, poradcom premiéra a bývalým sudcom Davidom Lindtnerom. Blaha sa pochválil vo videu aj spoločnou fotografiou so šéfom ruskej rozviedky Sergejom Naryškinom.

Zdroj: https://t.me/LubosBlahaSmer
Neskôr Blaha, konkrétne v piatok (7. 3.) zverejnil ďalšie video, v ktorom sa pochválil tým, že sa stretol aj so šéfom ruskej diplomacie Sergejom Lavrovom.
Anketa
Čo si myslíte o návšteve Ľuboša Blahu v Moskve a jeho stretnutí so Sergejom Naryškinom?
- Je to prejav dobrých vzťahov s Ruskom.26%
- Predstavuje riziko pre bezpečnosť Slovenska.9%
- Je to normálna politická komunikácia.24%
- Je to neakceptovateľná kolaborácia.39%
Hlasovanie bolo ukončené
„Ešte jeden pozdrav z Moskvy, priatelia. Stretol som sa s ministrom zahraničných vecí Ruskej federácie Sergejom Lavrovom, prednášal som na Lomonosovovej štátnej univerzite, stretol som sa so slovenskými študentmi v Rusku... A spoločne odkazujeme - miru mir," napísal na sociálnej sieti Telegram.

Zdroj: https://t.me/LubosBlahaSmer
Aktuálne však opozícia Blahu podozrieva z nekalostí, a to práve pre stretnutie so šéfom tajnej služby. Europoslanec však prostredníctvom sociálnej siete v sobotu večer (8. 3.) odkázal: „Opozícia šíri divoké konšpirácie!"

Zdroj: FB/ SMER - SSD Stará Ľubovňa