Pre správanie poslanca, ktorý sa prezentuje ako praktizujúci katolík, teraz vraj starenka nemôže spávať. Odkazuje mu, aby sa jej radšej ani na oči neukazoval. „Lebo by som ho hnala! Ja mu dám!“ hnevá sa.

Poslanec a ešte aj katolík, ktorý by sa podľa nej mal správať vzorne, ju vraj viackrát buchol do pŕs. Tvrdí, že neskôr ju aj so synom obkľúčili a drgali do nej, sťahovali jej šatku a bránili jej odísť.

Osemdesiatnička sa od miestnych dozvedela, že poslancov syn v pohorí Búče stavia chatu načierno a k stavbe jazdia nákladnými autami cez jej pozemok a bez jej súhlasu.

Zdroj: TV Markíza

Táto stavba Kuffovho syna spôsobila spor na východe.
FOTO: TV Markíza

„Tak som si povedala: Hybaj do hory, pozrieť sa. Vyšliapala som tam a pozerám, že lúka je zničená! Pritom k môjmu pozemku sa ide cez jeho, ale nedovoľuje tam nikomu vstúpiť. Videli, že idem, ale nevšímali si ma. Povedal mi, že má povolenie. Pritom to nie je pravda. A keď sa priblížil ku mne, že ma udrie, predbehla som ho. Dala som mu facku,“ opisuje babka incident.

Potom sa podľa nej situácia vyhrotila. „Obstúpili ma aj so synom a stále sa ma pýtal, či viem, kto on je. Chcela som odísť, ale on ma neustále udieral päsťami do hrude a sťahoval mi šatku. Až keď som sa mu pohrozila, že zavolám políciu, ustúpil,” dodáva pani Žofia.

Prišli si po ňu policajti

Doma pri prezliekaní zistila, že má na hrudi samé podliatiny. Nešiel jej však autobus do mesta, nemala ako ísť k lekárovi. O to viac ju prekvapilo, keď o pár minút zazvonili u nej policajti. Poslanec Kuffa ju udal za útok.

„Pýtali sa ma, čo som urobila. Ja im, že nič. A oni, že som udrela poslanca. A on mne že čo urobil? Volali ma, aby som šla s nimi naspäť na Búče, ale odmietla som,“ hovorí babka. Najviac je nazlostená na to, že jeden jej syn po incidente pribehol z Levoče a utekal na miesto hádky.

Poslanec Kuffa o babke, ktorá ho vyfackala: Je to mafiánka, bojím sa!

„Teraz musí zaplatiť 50-eurovú pokutu za to, že nedovolene vstúpil na pozemok Kuffovcov. A že oni bez povolenia chodia po našom s ťažkým nákladom, to je nič? Och, mala som mu dať aj z druhej strany, len toto ľutujem!” dodáva nahnevaná pani Žofia.

Kuffa sa bráni, že netuší, prečo naňho babka zaútočila. „Mám štyroch svedkov, že nás napadla. Cesta ako dôvod je hlúposť, lebo tam je užívateľ poľnohospodárske družstvo. Toto sú mafiánske spôsoby. Myslím si, že je to organizovaná skupina, ktorá nás chce zdiskreditovať,“ tvrdí poslanec.

Poslanecký klub OĽaNO, kam Kuffa patrí, ho požiadal, aby trestné oznámenie na pani Žofiu stiahol. „Z uvedených dôvodov Štefan Kuffa určite nebude na kandidátke nášho hnutia pre voľby 2016,“ tvrdia Obyčajní ľudia.