Reklama

FOTO Svedok, ktorý usvedčoval Lučanského, sa ZASTRELIL: Guľka ZRANILA aj jeho MANŽELKU!

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    AKTUÁLNE Svedok, ktorý usvedčoval Lučanského, sa ZASTRELIL
    Reklama

    Záhorím otriasla ľudská tragédia! Jeden z dôležitých svedkov v korupčných kauzách František Böhm je podľa informácií TV JOJ mŕtvy.

    Ďalšia z dôležitých postáv v kauze Judáš je mŕtva! František Böhm, ktorý aktívne spolupracoval s políciou, sa mal včera vo večerných hodinách zastreliť v obci Plavecký Štvrtok, informuje televízia JOJ. Podľa zistení televízie sa mal streliť do hlavy, predtým však mal streliť do hrude aj svoju manželku. Podľa informácií, ktoré priniesol Denník N však v prípade jej zranenia išlo o nešťastnú náhodu, nakoľko sa mu mala snažiť v tragédii zabrániť. Pri incidente mal byť aj Böhmov syn.

    Video Player is loading.
    Stream Type LIVE
    Advertisement
    Current Time 0:00
    Duration 0:00
    Remaining Time 0:00
    Loaded: 0%
      • Chapters
      • descriptions off, selected
      • subtitles off, selected
      Dom Františka Böhma, v ktorom spáchal samovraždu: Guľka trafila aj jeho manželku

      K incidentu sa vyjadrila aj polícia na sociálnej sieti. "Krátko pred polnocou sme prostredníctvom tiesňovej linky 158 prijali oznámenie o postrelenej žene a zastrelenom mužovi, ktorí sa mali nachádzať v jednom z rodinných domov v obci Plavecký Štvrtok," napísali. Böhmova manželka je podľa polície hospitalizovaná v jednej z bratislavských nemocníc.

      "Prípad si vzhľadom na jeho závažnosť na mieste prevzala bratislavská krajská kriminálka. Policajti na mieste v súčasnosti vykonávajú všetky potrebné prvotné a neopakovateľné procesné úkony," informovala polícia. Na objasnení okolností prípadu muži zákona pracujú.

      Böhm pritom aktívne spolupracoval s Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) v kauzách ako napríklad Judáš alebo Texasan. Bývalý siskár a podnikateľ s pohonnými hmotami v minulosti v spojitosti s akciou Judáš vypovedal napríklad aj o bývalom šéfovi polície Milanovi Lučanskom († 51), ktorý neskôr spáchal samovraždu. 

      Böhma NAKA zadržala minulý rok na jeseň počas akcie Božie mlyny, neskôr ho kvôli spolupráci s vyšetrovateľom prepustila na slobodu ako tzv. "kajúcnika". Bol obvinený z toho, že v minulosti spolupracoval so zločineckou skupinou takáčovcov. Figurovať mal aj s kauze Texasan, ktorá sa týkala podnikateľov s pohonnými látkami z južného Slovenska. Úplatkami si mal tiež zabezpečovať krytie, peniaze mal od neho prijímať aj zosnulý Lučanský. 

      Exsiskár viackrát vypovedal práve o bývalom policajnom šéfovi - mesačne mu od roku 2018 mal platiť 45-tisíc eur, financie mali ísť aj bývalému policajnému funkcionárovi orbertovi Paksimu a exšéfovi úradu zvláštnych činností Jozefovi Rehákovi.

      Článok pokračuje na nasledujúcej strane

      Smrť kľúčového svedka Františka Böhma vzbudzuje veľa otázok a vyvoláva dojem, že niečo v krajine nie je v poriadku. Uviedol to nezaradený poslanec Národnej rady SR a líder mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

      Poukázal na to, že sa o samovraždu nepokúšajú len obvinení vo väzbe, čo bol prípad zosnulého policajného exprezidenta Milana Lučanského, či pokus o ukončenie života bývalej sudkyne Moniky J., ale aj ľudia, ktorí s políciou spolupracujú a sú v pozícii svedka. "Niečo nie je v poriadku, vyrušuje ma to," skonštatoval Pellegrini.

      Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) v tejto súvislosti vyjadril nad situáciou ľútosť. "Takéto veci by sa nemali končiť smrťou, je mi to ľudsky ľúto, škoda zmareného života," dodal Kollár.

      Zároveň pripomenul, v reakcii na pokusy o samovraždu obvinených vo väzbe, že na úpravách podmienok, najmä kolúznej väzby, už ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) pracuje. Kollár navrhuje, aby sa Slovensko inšpirovalo Českou republikou, kde kolúzna väzba, teda keď je obava z ovplyvňovania svedkov zo strany obvineného, trvala maximálne tri mesiace s možnosťou predĺženia o ďalšie tri mesiace.

      "Aspoň by to prokurátora nútilo rýchlejšie konať," vysvetlil Kollár. Podľa Pellegriniho takýto návrh by mohol nájsť podporu v rámci celého politického spektra.

      Prečítajte si tiež: