Strausz Plačkovú a jej manžela polícia minulý rok v septembri obvinila zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Obvinenie malo súvisieť s vyrábaním a predávaním drog, konkrétne s kokaínom. Problém však nemala len táto dvojica. "Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil 15 osôb z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti. Počas domových prehliadok sme zaistili viac ako deväť kilogramov metamfetamínu, z ktorých by sa dalo vyrobiť minimálne 90-tisíc jednorazových dávok drogy,“ informovala v tom čase polícia na sociálnej sieti.

Influencerku a jej manžela napokon polícia vyšetrovala na slobode. Podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ sa to však zmenilo. Strauzs Plačková ani jej manžel René podľa našich informácií už nie sú obvinení. Námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera mal totiž použiť paragraf 363 Trestného poriadku a obvinenie zrušiť.

"Generálny prokurátor Slovenskej republiky v zastúpení prvým námestníkom generálneho prokurátora SR Jozefom Kanderom dňa 16. mája 2022 vyhovel návrhu obvinených Z. S. P. a R. S. a zrušil uznesenie o vznesení obvinenia pre drogovú trestnú činnosť a iné, a to z dôvodu, že neboli splnené podmienky na vznesenie obvinenia. Uznesenie bude po jeho doručení procesným stranám a následnej anonymizácii zverejnené na webovom sídle Generálnej prokuratúry SR," reagoval hovorca Generálnej prokuratúry Dalibor Skladan.

Prečítajte si tiež: