Dozorová prokurátorka Krajskej prokuratúry (KP) Bratislava podala sudcovi pre prípravné konanie návrh na vzatie do väzby advokáta Adama P., obvineného z vraždy Daniela Tupého. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytol prokurátor a hovorca KP Bratislava Juraj Chylo.

Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu (OS) Bratislava V bude rozhodovať o podanom návrhu na väzobné stíhanie advokáta Adama P. v nedeľu 26. marca. TASR to potvrdil hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. "OS Bratislava V potvrdzuje, že bol podaný návrh na vzatie do väzby obvineného A. P. Sudca pre prípravné konanie bude o podanom návrhu rozhodovať v nedeľu 26. marca od 11.00 h," priblížil hovorca.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) dnes podal prokurátorovi podnet na Puškárovo väzobné stíhanie. TASR to uviedol vedúci oddelenia komunikácie Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. "Obvinený je zadržaný a po vykonaní procesných úkonov v piatok 24. marca vyšetrovateľ NAKA podal prokurátorovi podnet na jeho väzobné stíhanie," priblížil Slivka. Dodal, že okrem obvineného nie je v súvislosti s vraždou zadržaná žiadna ďalšia osoba.

Návrh na vzatie obvineného do väzby podala prokurátorka sudcovi pre prípravné konanie z dôvodov tzv. útekovej a kolúznej väzby. Polícia v piatok popoludní priblížila, že okrem Adama P. nie je v súvislosti s vraždou zadržaná žiadna ďalšia osoba.

Má ísť o známeho advokáta Adama Puškára, ktorý v minulosti zastupoval napríklad fitness trénera Dušana Seligu, odsúdeného za fekálne útoky na ženy v Bratislave. Rovnako ako Daniel Tupý mal aj on navštevovať Univerzitu Komenského v Bratislave. V roku 2009 dokonca získal podľa TV Markíza najvyššiu bezpečnostnú previerku od Národného bezpečnostného úradu na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami pre stupeň “prísne tajné“. 

Podľa polície mal byť práve Puškár v deň vraždy Daniela Tupého na mieste vraždy spolu so skupinou mužov vyzbrojených nožmi a boxermi. Podľa otca Daniela Tupého patrila násilnícka skupina k neonacistom. Adam Puškár okrem iného zastupoval ako advokát aj Jaroslava Pagáča, známeho aj ako Reborn. Ten bol odsúdený v roku 2021 za výrobu a držbu extrémistických materiálov.

Daniel Tupý študoval na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Vražda sa udiala v piatok, 4. novembra 2005 na Tyršovom nábreží, keď jeho osemčlennú skupinu kamarátov zozadu napadlo asi 15 ľudí. Daniel podľahol ôsmim bodným zraneniam.

Prečítajte si tiež: