Výsluch Imreczeho začal o 13.00 h na ŠTS v Pezinku. Prokurátor mu navrhuje väzbu zo všetkých troch dôvodov, a to možného pokračovania v trestnej činnosti, z dôvodu úteku i možného ovplyvňovania svedkov. Informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

František Imrecze, bývalý šéf IT sekcie Finančnej správy Milan Grega a Jana Rovčaninová sú stíhaní za obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, podnikateľ Peter Brhel za zločin prijímania úplatku. Informovala o to hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. Ostatné osoby zadržané počas akcie Mýtnik boli prepustené na slobodu.

Národná kriminálna agentúra zadržala v rámci piatkovej (29. január) akcie Mýtnik bývalého šéfa Finančnej správy SR Františka Imreczeho a ďalších osem osôb.

Imreczeho advokát Juraj Gavalec informáciu, že prokurátor navrhuje pre jeho klienta väzbu zo všetkých troch dôvodov potvrdil.  "S obvineniemi nesúhlasíme, nestotožňujeme sa s nimi. Môj klient ku ním vypovedal, podstatu obvinenia sme myslím vysvetlili. S dôvodmi väzby sa nestotožňujeme. A z môjho právneho pohľadu môžem povedať, že niektorá argumentácia v odôvodnení návrhu je až právne neudržateľná," povedal Gavalec. 

Pre médiá sa v krátkosti vyjadril aj právny zástupca Suchobu a Rovčaninovej, advokát Richard Biročák. "Suchoba je pravdepodobne je v cudzine. Mňa oslovila jeho matka aby som ho zastupoval v tomto konaní a tak isto pani Rovčaninová, ktorá mi osobne podpísala plnú moc," uviedol právny zástupca s tým, že informáciou o tom či Suchoba smeruje na Slovensko nedisponuje.  

Advokát Ľubomír Havlík zastupujúci Milana Gregu sa k prípadu vyjadril len veľmi stručne. "Môj klient popiera všetky obvinenia, ktoré sú mu kladené za vinu," ozrejmil s tým, že návrh prokurátora považuje za nedôvodný. "Myslím, že prokurátor pri jeho podaní vychádzal z nesprávnych informácii," doplnil. 

Advokát Gavalec aj po skončení uviedol, že Imrecze vinu popiera. "Moj klient odpovedal na všetky otázky, vyjadril sa k dôvodom väzby, nemá čo skrývať," povedal s tým, že jeho klient aj naďalej popiera obvinenie a daného trestného činu sa nedopustil. Samotný Imrecze podľa advokáta zvláda okolnosti po psychickej stránke dobre. "Zvláda to, je v úplne normálnom stave. Ku všetkému sa vyjadruje a normálne vníma čo sa okolo neho deje,". uzavrel. V poobedných hodinách sa na súd dostavili aj traja advokáti Petra Brhela, ktorí sa však pre média vyjadrovať nechceli. 

Rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku o návrhu na väzobné stíhanie bývalého riaditeľa Finančnej správy SR Františka Imreczeho by malo padnúť v pondelok (1. 2.) o 12.30 h.  Sudca pre prípravné konanie ŠTS v Pezinku má rozhodnúť v pondelok o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na väzobné stíhanie dovedna štyroch osôb zadržaných v rámci policajnej akcie Mýtnik. 

Ľubomír Havlík - Advokát Gregu po výsluchu svojho klienta: 

Tomáš Strémy - Vyjadrenie advokáta Petra Brhela pred rozhodovaním o väzobnom stíhaní:

Mohlo by vás zaujímať: