Obhajoba spochybňuje prakticky všetky dôkazy, ktoré majú svedčiť o účasti Mariana Kočnera, Zsuzsovej a Szabóa na vražde Jána Kuciaka († 27) a Martiny Kušnírovej († 27). Najväčším tromfom obžaloby je však Andruskó, ktorý opísal, ako zobral objednávku vraždy od Zsuzsovej a jej vykonaním poveril Marčeka so Szabóom. Podľa jeho slov za to zobral od Kočnerovej volavky 50-tisíc eur, z ktorých si 10-tisíc nechal a po 20-tisíc bolo rozdelených medzi vykonávateľov vraždy Marčekom a Szabóom, ktorý ho mal na miesto činu priviesť.

Dôvodom objednávky vraždy mali byť Kuciakove články, ktorými odhaľoval netransparentné Kočnerove obchody, vďaka ktorým mohol prísť kontroverzný podnikateľ o milióny eur. To ako motív spochybňuje Kočnerov obhajca Marek Para: „Motívom zrejme bola práca poškodeného, ale nebola dostatočne preverená verzia založená na kriminálnom pozadí Andruskóa, ktorý sa venoval podvodom na DPH, cle a obchodoval s tzv. bielymi koňmi.“ Obhajoba preto navrhla vypočuť Dušana Kracinu a jeho nevlastného otca Borisa Gatiala. Tí vypočutí nakoniec neboli.

Obžaloba na základe Andruskóovej výpovede tvrdí, že Zsuzsová sa s ním stretla deň po vražde a odovzdala mu peniaze za vraždu. Kočner na súde ale poukázal na to, že podľa BTS staníc sa mohol Andruskó stretnúť deň po vražde práve s Kracinom: „O 20.30 sa Andruskó nachádzal na Košickej ulici v Komárne, kde Kracina býval. Prezváňal tam Kracinovo číslo. Keď to robil, tak to znamenalo, že už som tu a že sa stretnú.“  Andruskó bol podľa obchodného registra v kontakte aj s Gatialom. V čase keď Gatial vlastnil firmu Godzilla Slovakia bol Andruskó v rokoch 2016 a 2017 jej konateľom.