"Sputnikom dnes už vo veľkom očkujú vo viac ako 50 krajinách sveta, len na Slovensku si s ním naďalej niekto hrá svoju špinavú hru. Čo tam po ľuďoch, veď ide o geopolitiku! Vraj," píše expremiér vo svojom statuse. 

Za vakcínu vraj musel položiť svoj krk Marek Krajčí ako minister a aj on ako premiér. "Nestačila im exemplárna poprava Mareka Krajčiho za drzosť kúpiť ruskú vakcínu a ísť to oznámiť na košické letisko, zobrali si aj moju hlavu a stále nekončia," dodáva Matovič s tým, že už šiesty týždeň robia všetko preto, aby sa údajne Sputnik na Slovensku nedal používať.

"Cynicky a chladnokrvne, bez ohľadu na zdravie a životy ľudí na Slovensku. Bez ohľadu na 500 tisíc ľudí, ktorí sa inou vakcínou ako Sputnikom ani nezaočkujú," pokračuje expremiér. "Rád by som vám napísal narovinu, aké svinstvá je niekto schopný pre dosiahnutie tohto špinavého cieľa páchať," šokuje.

Vo štvrtok ráno dokonca v statuse oznámil, že sa v Moskve stretne s Kirillom Dmitrievom, pod ktorého priamo spadá výrobca vakcíny Sputnik V, a s ktorým celý kontrakt na 2 milióny vakcín dohodol. Viac o jeho dobrodružnej ceste prezradil TU >>>>

Celý prekvapivý STATUS Matoviča >>>