Reklama

Politológ Řádek naložil Matovičovi: Nerozumiem, ako ešte ľudia môžu voliť usvedčeného klamára

Reklama

Politológ z Trenčianskej univerzity upozorňuje, že jedinou motiváciou Matovičovej kandidatúry na prezidenta je pozornosť médií a škodiť ostatným kandidátom.

Matovič prezidentom? Kandidatúra bývalého premiéra sa v kuolároch očakávala. Sám pri ohlasovaní svojho záujmu o jednotku v štáte priznal, že mu nejde o samotnú funkciu, ale iba o mediálnu pozornosť. Politológ z Trenčianskej univerzity Miroslav Řádek pre reláciu Karty na stôl hodnotí jeho rozhodnutie. "Práca Igora Matoviča v predvolebnej kampani bude robiť zle Ivanovi Korčokovi. Chce rozštiepiť opozičnú jednotu za Ivanom Korčokom." Dôvodom môžu byť aj vzájomné nezhody z roku 2021 po dovoze ruských vakcín Sputnik, na čom stroskotala jeho vláda.

Politológovi chýba v prípade Matovičových politických postojov konštruktívnosť, čo by sa s určitosťou prenieslo aj do prezidentského paláca. "Je to politik, ktorý dokáže pútať pozornosť a najlepšie mu to ide vtedy, keď je v opozícii," hovorí Řádek. "Dovolím si nazvať tohto človeka osobnostným a politickým zlom. Spolu s Richardom Sulíkom urobili pre Slovensko kopu zlej práce."

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Politológ Řádek : Matovič kandiduje pre pomstu a pozornosť

    Dôležitým faktorom rozhodnutia lídra bývalého hnutia OĽANO kandidovať nie je podľa Miroslava Řádka iba pozornosť médií, ale aj izolácia naprieč celou politickou scénou, vrátane opozície. "Jeho hnutie ostatné opozičné strany jednoducho neprijali. Ani na protesty. Komunikujú s ním veľmi sprostredkovane, priam telegraficky." Politik preto hľadá každú príležitosť, aby sa zviditeľnil. "Očakáva od toho, že ostane v hre, že sa o ňom bude rozprávať."

    Prípadná podpora prezidentského kandidáta je prinajmenšom otázna. "Mrzí ma, že po tom, čo tu za tri roky vo vláde ukázal, čoho všetkého je schopný, že mal vo voľbách asi 180 tisíc preferenčných hlasov. Nerozumiem, prečo ešte ľudia dokážu voliť tohto usvedčeného klamára a nekonštruktívneho politika," zdôraznil Miroslav Řádek.