"Ja dnes ešte mám v hre Jirku Veselého vo finále štvorhry juniorov a budem držať palce aj Ivete Benešovej vo finále mixu, aby na Večierku šampiónov bolo čo najviac Čechov okrem Petry a Květy Peschkeovej. Bolo by to super. Práve na tú slávnostnú príležitosť si však ešte musíme zabezpečiť primerané oblečenie. S niečím takýmto sme pred dvoma týždňami naozaj nemohli rátať. Našťastie, organizátori sú na podobné situácie zvyknutí a sprostredkovali nám módny salón. Dúfam, že sa na moju postavu nájde padnúci smoking," usmial sa v rozhovore Kvitovej slovenský kondičný tréner Jozef Ivanko a pokračoval: "Stávka nebola žiadna, hoci tenisový kouč David Kotyza ma podpichoval, že keď on má tých vlasov pomenej, tak by tie moje mali solidárne ísť dolu. Stačilo, že dávnejšie po víťazstve nad Safinovou som ich mal namodro. Petra by si v nedeľu večer asi radšej zatancovala s Nadalom. Už od nejakého osemfinále sa tu v zázemí hovorilo, že toto by mohol byť ´lefty´, čiže ľavácky Wimbledon. Ja by som zase nedbal porozprávať sa s Marošom Vajdom ako trénerom šampióna, keď uspeje napokon Novak Djokovič"

Oslavy po finálovom víťazstve Kvitovej 6:3, 6:4 nad Ruskou Mariou Šarapovovou sa konali v osvedčenej talianskej reštaurácii. "Rodičia a bratia Petry, žiaľ, mali letenky už na večer po finále. Boli sme v úzkom kruhu, ktorého základ tvoril náš realizačný tím. Nechýbalo nejaké to ´šampanské´ a, pochopiteľne, ani veľa gratulácií. Príjemné bolo už to, keď sme sa vracali do prenajatého domčeka a susedia na nás čakali, aby pozdravili šampiónku. Stále niekto zvoní, mali sme tu hneď dopoludnia televízne štáby na nakrúcanie nejakých spotov, Petra ešte bude mať aj fototermín s trofejou. Odlietame až v pondelok ráno špeciálom do Brna," predznamenal Ivanko, ktorý si vezie z britskej metropoly cennú kolekciu "pre vnúčatá": "Mal som taký rituál, že po každej rozohrávke pred zápasom som si strčil do vrecka jednu loptičku. Teraz teda mám sedem ´slazengeriek´ s pekným logom pri príležitosti 125. ročníka. Nemali sme pripravené žiadne šampiónske tričká, šiltovky či čosi podobné. Dohodli sme sa však, že na finále pôjdeme všetci v bielom. Prešli sme sa po parku pomedzi fanúšikov, žiadna noblesné vozenie sa autom."

Bývalá zverenkyňa terajšieho kapitána fedcupovej reprezentácie SR a osobného trénera Daniely Hantuchovej Mateja Liptáka čoskoro zavíta aj na Slovensko, kde vo februári úradovala vo štvrťfinále spomenutej prestížnej súťaže tímov. "Máme naplánované kondičnú prípravu vo Vysokých Tatrách pred druhou polovicou sezóny. Samozrejme, teraz pribudli rôzne milé povinnosti súvisiace s wimbledonským triumfom. Program na najbližšie obdobie bude nabitý, takže termín toho sústredenia v Tatrách zrejme posunieme. Asi poodhlasujeme aj nejaké turnaje a začneme až v auguste v Toronte. Ešte si k tomu sadneme s Davidom Kotyzom, keď utíchne momentálna hektika. Ako Petru poznám, myslím si, že s rozdávaním autogramov prípadným záujemcom počas pobytu na Slovensku nebude mať najmenší problém. Je to normálna skromná ´baba´ a neobávam sa, že by ju úspech nejako zmenil. Akurát spoločne dúfame, že nepríde také výkonnostné hľadanie sa ako v mesiacoch po vlaňajšom wimbledonskom semifinále. Predsa len, už je o rok skúsenejšia. Stále však zostáva vo svojom svete, poteší ju každá maličkosť, všetky smsky," podotkol Jozef Ivanko.

Kondičný tréner Národného športového centra, ale aj plaveckého a triatlonového J&T Sportteamu Bratislava Ivanko, ktorý má v profesijnom životopise spoluprácu s vodnou slalomárkou Elenou Kaliskou, rýchlostnými kanoistami Mariánom Ostrčilom, Martinou Kohlovou a Ivanou Kmeťovou, chodcom Petrom Korčokom či nórskym cyklistickým zoskupením SparebankenVest Team, ani po zavŕšení triumfálnej púte All England Lawn Tennis and Croquet Clubom nemal dôvod dodatočne potvrdiť, že zranenie pravého stehna Kvitovej nebodaj bolo vážnejšie, než zneli priebežné výstupy: "Dobré bolo, že po tom zápase 3. kola s Vinciovou, keď sa to stalo, prišli dva dni voľna. Deň po totiž bolo problematické napríklad aj kráčanie do schodov. Lekári nás však ubezpečili, že v pokračovaní na tomto turnaji nie je obsiahnuté žiadne riziko vážnejšej indispozície. Úvahy o skreči tam teda neboli. Akurát sme sa báli, aby sa to prípadne nezhoršilo. S ´tejpom´ a práškami proti bolesti to však išlo. Petra sa asi podvedome najviac šetrila v osemfinále s Wickmayerovou, kým sme ešte nevedeli, ako tá noha bude reagovať na záťaž. Možno aj preto sa jej podarilo vyhrať nad Belgičankou tak expresne. O čom verejnosť nevedela, bolo zapálené hrdlo pred finále, ktoré Petru vyviedlo z absolútnej pohody. Podarilo sa nám to však zvládnuť."