Dana Velďáková: Koniec sna o obhajobe
1. 3. 2013, 23:30

Zdroj: TASR
Lepšie popoludnie ako predpoludnie. V prvý deň halových majstrovstiev Európy v Göteborgu sa našim atlétom viac darilo až poobede.
V rozbehu na 60 m prek. najskôr skončil Papšo vyrovnaným sezónnym maximom 7,86 a v kvalifikácii diaľkárok Jana Velďáková s Medgyesovou.
Ako prvému sa v behu na 60 m podarilo postúpiť Závackému časom 6,78. V rozbehu na 800 m Habovštiaková svoju premiéru na HME zvládla odvážne.
Vo finiši zabojovala o štvrtú priečku a okrem výrazne zlepšeného osobného rekordu 2:04,93 (predtým 2:06,46) sa radovala aj z postupu do dnešného semifinále.
Výškari v kvalifikácii neoslnili. Na limit s priamym postupom do finále (231) v súčasnej forme ťažko mohli pomýšľať, no že Horák skončí s výkonom 213 a Kabelka s 218, nečakali ani pesimisti.
Česť výškarskému trojlístku nezachránil Bubeník s 218 cm. Repčík postúpil do sobotňajšieho semifinále v behu na 800 m, keď v rozbehu nestačil jedine na obhajcu titulu Poliaka Kszczota.
Chýbali 3 centimetre
Bilanciu úvodného dňa pre Slovákov uzavrela v kvalifikácii trojskokanka Dana Velďáková. Najhorúcejšie želiezko v ohni už nezopakuje medailu, ktorou sa ovenčila na predchádzajúcich dvoch HME.
Do finále nepostúpila, po sérii x - 13,82 - 13,76 zaostala na 10. mieste za ôsmym postupovým miestom Španielky Sarrapiovej (13,85) len o tri centimetre.