Aj vy si mýlite dejisko olympiády s hlavným mestom Severnej Kórey? Hry pod piatimi kruhmi sa tento rok konajú v Pjongčangu, zatiaľ čo Pchjongjang je hlavné mesto brutálneho režimu severokórejského diktátora Kim Čong-una. Pretože práve tam poslala strana Andreja Danka našu najúspešnejšiu olympioničku v histórii.

Strana SNS totiž na svojej facebookovej stránke zverejnila fotografie z návštevy klubu Dukla Banská Bystrica, kam v pondelok zavítal minister obrany Peter Gajdoš, ktorý je nominantom strany na tento post. Gajdoš vyprevadil členov armádneho klubu do Pjongčangu a hlavnou postavou bola práve Anastasia Kuzminová.

„Sme veľmi vďační za podporu nielen Dukly, ale aj ministerstva obrany. Prispieva k našim úspechom a stojí pri nás aj, keď sme občas neúspešní. Nakoniec, šport je aj o tom. Raz sa darí, inokedy nie. Myslím si však, že ak sú klub a družstvo silné, tak úspech sa dostaví. Na olympijských hrách sa budeme snažiť o pódiové umiestnenie,“ citovala SNS v statuse Kuzminovej slová adresované ministrovi obrany.

Strana SNS poslala Nasťu Kuzminovú a spol. do hlavného mesta Severnej Kórey.
Strana SNS poslala Nasťu Kuzminovú a spol. do hlavného mesta Severnej Kórey.
Zdroj: Facebook

Najbizarnejšie na celom statuse vládnej strany však je, že naši športovci podľa SNS mali ísť do hlavného mesta Severnej Kórey a nie k jej južnému, znepriatelenému susedovi, kde boje o medaily vypuknú už o niekoľko dní. Nasťa Kuzminová by asi nebola dvakrát nadšená, keby namiesto Pjongčangu vystúpi na letisku v Pchjongjangu a ešte k tomu v krajine, kde sa aj najmenšie prehrešky trestajú najkrutejšími spôsobmi.

SNS si chybu zrejme neskôr uvedomila a celý status radšej vymazala, ale nášmu pozornému oku ďalší trapas strany neušiel. Nie je to prvýkrát, čo sa Andrej Danko a jeho kolegovia v spojení so Severnou Kóreou dopustili poriadneho maléru. Keď bol predseda NR SR na návšteve v Južnej Kórei, zavítal aj k demilitarizovanej zóne na hranici so Severnou Kóreu. V Dankovi vtedy podľa jeho slov vyvolal pohľad na ostnaté drôty nostalgiu za minulým režimom u nás na Slovensku. Nostalgia pritom pomenúva túžbu po niečom vzdialenom, napríklad aj po domove.

Čo je čo?

Dejisko zimnej olympiády: Pjongčang (Južná Kórea)

Hlavné mesto Severnej Kórey: Pchjongjang

Kuzminovej brat prehovoril o nečakanom Nastinom kroku: Nechcel som, aby TO urobila
Krutá rana pre Čechov tesne pred zimnou olympiádou: Kuzminová im poslala jasný odkaz
Kuzminová pred olympiádou zaskočila slovenských fanúšikov: Bola len otázka času, kedy to prepukne...

Prečítajte si tiež: