Na futbalový vrchol sezóny sa teší aj lyžiarske eso spod Tatier. „Nenechám si ho ujsť, veď tam hrajú naši,“ priznáva 25-ročný lyžiar. Po EURO 2016 je na dohľad letná olympiáda, a aj na tú sa Žampa teší!

Aký je váš aktuálny program?
Momentálne som už tretí týždeň v kondičnej príprave a ešte približne dva pred sebou. Od desiateho júna by sme mali už ísť aj na sneh, čakajú nás testovania pred novou sezónou. Celé leto pokračuje tiež príprava po kondičnej stránke.

Kde ste oddychovali po sezóne?
Bol som v Amerike, kde som si pozrel zápas Maja Gáboríka, čo bol môj sen. Vidieť duel NHL som totiž vždy chcel! Okrem toho, so tam aj trochu odpočíval. Najviac som si však zrelaxoval doma vo Vysokých Tatrách.

Hokejisti sa snažili, čo bolo v ich silách

Sledovali ste majstrovstvá sveta v hokeji?
Jasné, som veľký hokejový fanúšik.

VIDEO: Športovci ako ich nepoznáte. Natiahli si zástery a vypekali

Čo vravíte na vystúpenie našej reprezentácie?

Mali sme mladý tím a chalani sa snažili robiť všetko, čo bolo v ich silách. Bolo tam veľa nováčikov, ktorí nabrali skúsenosti, čo je dobrá správa do budúcnosti. Verím, že sa chalani z toho odpichnú. Treba však povedať, že šport nie je len o tom, že sa vyhráva, ale aj o tom, keď sa nedarí.

Aký máte názor na fanúšikov, ktorí to našim hokejistom počas MS neraz dali v diskusiách pocítiť?
Myslím si, že chalani to až tak neriešili, keď idú na zápas. Rovnaký som aj ja, keď idem na trať, nič neriešim. Jasné, že fanúšikovia sú radi, keď sa vyhráva, no o tom to vždy nie je.

Aj na EURO bude držať palce

Blíži sa európsky futbalový šampionát. Chystáte sa sledovať aj tento športový sviatok?
Určite. Naši futbalisti sa tam dostali a vždy je super, keď sa na takomto podujatí prebojujú Slováci a je potom komu fandiť. Budem im držať palce!

Aj sa navlečiete do slovenského dresu pred televízor?
Až tak zase nie, no keď máme čas, tak si vždy takýto zápas spoločne pozrieme.

Potom príde na rad aj olympiáda...
Tak tú budem sledovať podrobne, pretože som do športu fanatik. Najviac budem držať palce Maťovi Tóthovi, takisto aj Peťovi Saganovi a verím, že sa aj ostatným podarí predviesť výborné výkony.

Po Riu už začne lyžiarska sezóna. Konečne?
Presne! Rok 2016 je mimoriadne nabitý na veľké podujatia, ale pre nás je rok 2017 tiež dôležitý. V St. Moritzi sú majstrovstvá sveta a o rok neskôr zase olympiáda v Kórei. Pre mňa nastanú dva výrazné roky, do ktorých pôjdem s plným nasadením.