„Priznám sa, že som to vôbec nečakal. Až po druhej prestávke som sa od trénerov dozvedel, že ma tam pošlú. Mal som aj trochu trému, ale som rád, že som to zvládol,“ povedal pre náš denník Patrik, ktorého k hokeju doviedol tatko.

„Chodil som s ním od detstva na zápasy, bol mojím vzorom. Chcel som byť ako on brankár,“ doplnil Patrik, ktorý ako študent však peniaze do klubovej kasy za vychytanú nulu či prískočné za prvý štart platiť nebude.

„Nemám toľko peňazí, musí to zaplatiť otec.“ Od hokeja ho odhováral Právom pyšný na svojho syna je hokejový veterán Pavol Rybár.

„Ani ja som nevedel, že bude chytať. Nebolo to chystané, bolo to spontánne. Bola to zhoda viacerých okolností. Keby nebol Braňo Konrád chorý a nevyhrávame proti dvadsiatke tak hladko, určite by Paťo nechytal. Ale teší ma, že sa to podarilo. Je to dobrý pocit. Keď ma striedal, radil som mu najmä, aby nebol nervózny,“ vyjadril sa Rybár starší.

„Hoci som ho odmalička od hokeja odhováral, pretože viem, čo tento šport prináša, nepomohlo to. Chcel byť brankárom, išiel si za svojím cieľom,“ dodal Pavol, ktorý svojho syna v kolektíve neberie ako syna, ale ako spoluhráča.

Kuľha: Možno zacvakajú až 300 eur

Rodinka Rybárovcov bude zrejme pred blížiacimi sa vianočnými sviatkami ľahšia o pár desiatok eur. Prvý štart mladého Patrika v bránke A-tímu Slovana a vychytaná spoločná nula s otcom Pavlom ich vyjde zrejme draho. Kluboví pokladníci Martin Hujsa a Martin Kuľha si už brúsia na nich zuby.

„Chlapcom to zrátame. Možno ich to bude stáť až 300 eur. Ešte sa musíme dohodnúť na konečnej sume,“ vyjadril sa Kuľha a Pavol Rybár na vyčíslenú predbežnú sumu okamžite reagoval: „V žiadnom prípade! Určite niečo zaplatíme, ale tá suma bude oveľa nižšia.“