Príbeh Lašákovcov pred rokmi vzbudil pozornosť verejnosti, keďže priznali, že sa zoznámili cez internet a ich vzťah patril medzi vzorové. Lašák je už dlhšie hokejovým svetobežníkom, a keďže pôsobil v rôznych kútoch sveta, rodina zostala žiť v Pardubiciach, kde pred pár sezónami patril slovenský gólman medzi opory.

V minulosti hrával aj KHL za ruský Chabarovsk a v súčasnosti skúsený brankár oblieka dres severočeského Liberca, kde tiež býva sám. „Ono to tak v živote už chodí, že niekedy si po čase prestanete rozumieť. Posledné roky sme boli dlhšie od seba, keďže som hrával v zahraničí, no a tak sme sa svojím spôsobom odcudzili,“ začal vysvetľovať Ján Lašák.

Ján Lašák ako komentátor: Dávam si pozor, čo poviem

Jedným dychom však dodal, že aj v takejto ťažkej situácii sa vedia dohodnúť. „Ale nie je to až také dramatické. Napríklad aj teraz sme všetci na dovolenke vo Zvolene. Teda aj s manželkou a s deťmi. Janko a Lilien sú o našom chystanom rozvode oboznámení, vedia o ňom a pochopili to,“ doplnil brankár Liberca.

„Vychádzame s manželkou skvele, dokonca lepšie ako pred mesiacom, akoby z nás po tomto rozhodnutí niečo opadlo.“

Nahnevali ho nezmysly

O rozvode sa nehovorí ľahko nikomu a Lašákovci nie sú výnimkou. „Nechceli sme s tým ísť von, ale keďže sa množili anonymy a dokonca sa hovorilo o tretej osobe, čo sú absolútne nezmysly, tak sme sa rozhodli, že to teda zverejníme,“ uzavrel Ján Lašák.

Ako prvý priniesol informáciu o rozvode denník Nový Čas.