Čo vás doviedlo až na očnú kliniku do Bratislavy?
– Nevidím dobre do diaľky, mal by som mať jednotky okuliare. Keď je vonku trochu šero alebo sa na štadióne večer zrážajú svetlá, nie práve najlepšie vidím. Lekár mi povedal, že by bolo dobré podstúpiť operáciu.

Pri hokeji vám to teda prekážalo?
– Úplne to neviem posúdiť. Keď som však dostal na skúšku okuliare a pozrel som sa cez ne, rozdiel bol veľký. So šošovkami som však nehrával.

Bližňák mieri do Česka: Útočníka Slovana chce šéf Plzne Straka

Dlho ste zvažovali operáciu?
– Ani nie. Prednedávnom bola na takomto zákroku moja priateľka, doktor Ivan Ďurkovič volal aj mňa. Informácie som mal teda naštudované, operácia mala byť už pred majstrovstvami sveta. Trvá to iba pár sekúnd, no pred šampionátom som to radšej nechcel riskovať.

Teraz budete vidieť ako ostriež?
– Dúfam, že mi to pomôže a budem vidieť na bránku (smiech). J

Podľa posledných informácií by mal Slovan zotrvať v KHL. Dobrá správa?
– Bodaj by sa to čo najskôr vyriešilo. Ja i ďalší hráči by sme to už privítali. Všetci čakáme na to, aká bude naša budúcnosť.

Niekto z klubu vás už kontaktoval?
– Nie, stále sa čaká, kým KHL na sto percent vyhlási, ako to bude. Až potom sa doriešia ďalšie veci.

Informácie získavate teda od koho?
– Od agenta, ale on má rovnaké poznatky ako všetci. Vraj sa to má čoskoro definitívne potvrdiť. Budeme na to teda čakať.

V Plzni, kde ste uplynulý ročník dohrávali, sa vám páčilo. Nemrzí vás, že sa vrátite späť do Bratislavy?
– Človek chce hrať KHL, no pokiaľ to bude tak ako v minulej sezóne, najradšej by som bol v Plzni. Verím, že sa to zmení k lepšiemu aj v Bratislave. Aspoň tak, ako to bolo počas prvej sezóny v KHL. Vtedy sa bavili nielen ľudia, ale aj my hráči. Boli sme spokojní a nikto nemal plnú hlavu zbytočných starostí. Nič iné nám teraz nezostáva, iba dúfať.

Finančné pohľadávky voči hráčom už klub vyriešil?
– Stále nie, sme na takom istom bode, na akom sme boli aj predtým.

Médiami už lietajú mená možných posíl. Sledujete to?
– Nie, no podľa mňa musíme najprv spoznať trénera, až potom by sa malo hovoriť o hráčoch. Je dosť vysoký termín na to, aby sa poskladalo mužstvo. Zatiaľ má platnú zmluvu iba pár hokejistov a KHL je náročná súťaž...