VIDEO Famózny Marek Hamšík exportne pálil a vyrovnal sa Diego Maradonovi!
16. 12. 2017, 20:04 (aktualizované: 10. 7. 2024, 13:19)

Zdroj: Giuseppe Bellini
Konečne! Obrovský balvan musel spadnúť Marekovi Hamšíkovi (30), keď po sedemnástich zápasoch bez streleného gólu konečne prelomil strelecké suchoty.
Zdroj: Francesco Pecoraro
Zdroj: Instagram
Zdroj: MATEJ KALINA
Galéria k článku
Vo vzduchu to viselo už veľmi dlho. Špilmacher SSC Neapol nastúpil aj na zápas v Turíne s kapitánskou páskou a s myšlienkou na to, že pri strelení jedného gólu sa vyrovná jednému z najlepších futbalistov všetkých čias. Diego Maradona obliekal dres partenopei osem rokov a zaknihoval v ňom 115 presných zápasov.
Na vyrovnanie sa Maradonovi čakal Hamšík od prvého októbra, keď sa presadil do siete Cagliari. Otázky ohľadom božského Diega sa kopili a slovenskému reprezentantovi akoby zväzovali nohy. V 17. kole Serie A proti Turínu si nabehol na prízemnú prihrávku Driesa Mertensa a nechytateľnou strelou z hranice pokutového kopu zvýšil na 3:0 pre Neapol. Legendárny Marek sa tak vyrovnal Maradonovi a má veľkú šancu ho aj prekonať.
Maradona hrával za SSC v rokoch 1984 až 1991. Odohral za neho 259 duelov a posledný gól strelil v lige v apríli 1991. Hamšík má na konte v "modrom" drese 477 duelov.
Zdroj: Twitter
Marek Hamšiksa pred rokom stretol s Maradonom v tréningovom centre Neapola.
Prvý gól v tíme spod Vezuvu strelil Hamšík 15. augusta 2007 v zápase 1. kola Talianskeho pohára proti Cesene. Na premiérový zásah v najvyššej súťaži nečakal dlho - 16. septembra sa presadil proti Sampdorii Janov.
Na reprezentačnej úrovni sa tiež vyprofiloval na lídra, v drese slovenského tímu odohral už 103 medzištátnych zápasov a bol pri oboch jeho vrcholoch - osemfinálových účastiach na MS 2010 v Juhoafrickej republike a EURO 2016 vo Francúzsku.