Trnavský Spartak opúšťa kapitán Erik Sabo. Futbalom sa bude najbližšie živiť v gréckom PAOK Solún. Celý transfer Trnavčania upiekli so Solúnčanmi v sobotu popoludní, hoci o odchode mladého stredopoliara sa špekulovalo už počas vzájomných zápasov v Európskej lige.

„Majiteľ Spartaka pán Poór mi zavolal a povedal, že podmienky, ktoré PAOK ponúkol, sú výhodné pre klub i pre mňa a nemá problém ma pustiť,“ prezradil Erik Sabo. Podľa našich informácií by malo ísť o sumu 600-tisíc eur a podiel z ďalšieho predaja.

„Cieľom každého futbalistu je dostať sa niekde do zahraničia. Keď prišla ponuka, tak som neváhal a myslím si, že to je pre mňa dobré. Mrzí ma, že nestihnem otvorenie nového štadióna, na ktorý som sa veľmi tešil. Žiaľ, prišla ponuka a odchádzam z Trnavy,“ dodal.

Mecenáši PAOK a Slovana spolu: Čo milionári na tajnom rande kuli?

Pre rodáka zo Šúroviec je to splnenie detského sna. „Keď som bol malý, tak som chcel raz nastupovať za áčko Spartaka a teraz sa podaril aj prestup do zahraničia, takže ide všetko podľa plánu,“ uviedol Sabo, ktorý si pod trénerom Jánom Kozákom obliekol aj národný dres.

„PAOK je na lepšej úrovni ako slovenské kluby. Aj grécka liga je určite kvalitnejšia a pre mňa to je lepšie, že budem viac na očiach trénerovi reprezentácie,“ doplnil. Adaptáciu v novom drese mu uľahčí aj krajan Róbert Mak, ktorý oblieka bielo-čierny dres. „Je to výhoda. Boli sme spolu v reprezentácii. Myslím si, že budeme spolu dobre vychádzať,“ uzavrel Sabo.

Chcem byť pri pôrode

Erikov prestup do Solúna sa zrodil v čase, keď so snúbenicou Eliškou čakajú prírastok do rodiny. „Máme trošku hektické obdobie. Uvidíme, ako sa to vyvinie, ale zatiaľ idem do Grécka sám. Rodiť bude určite na Slovensku. Chcel by som byť pri tom, uvidím, či ma vtedy uvoľnia z klubu. Až potom budeme všetci spolu v Solúne,“ prezradil šťastný Sabo.