Petržalka

Zo štadióna bude stavenisko

Dnes už bývalý štadión Artmedie Petržalka za Starým mostom, ktorý zrovnali pred pár týždňami so zemou, vlastní majiteľ Slovana Bratislava Ivan Kmotrík.

Tvrdí, že na pozemku v najbližšom období neplánujú nič stavať. Aj preto dal súhlas vedeniu mesta Bratislava, aby na mieste zbúraného štadióna mohlo mať dočasne stavenisko počas prestavby Starého mosta a výstavby koľajovej trate.

Tehelné pole

Mal by tu stáť Národný stánok

Do troch mesiacov padne. Povedal majiteľ futbalového Slovana Bratislava Ivan Kmotrík na adresu zdevastovaného štadióna na Tehelnom poli. Zrejme to bude on spolu so Slovenským futbalovým zväzom, kto bude stavať jeho nástupcu. Mal by sa volať Štadión Jána Popluhára a mal byť slúžiť nielen Slovanu, ale aj slovenskej futbalovej reprezentácii.

Mal by mať kapacitu 20- až 25-tisíc. Podľa odhadov by mal stáť 50 miliónov eur. Vláda hľadá spôsob, ako by sa na ňom finančne tiež podieľala. Podľa ideálneho scenára by sa malo začať stavať do konca roka 2013.

Košice

Vymenia ho za domy?

Ešte za éry šéfovania Alexandra Rezeša a 1. FC Košice mali štadión prestavať na moderný futbalový stánok spĺňajúci prísne európske kritériá.

Dnešná realita? Pustá rovina a sem-tam nejaká burina. Majiteľom pozemkov je momentálne bratislavská firma Avalta, ktorá chcela stavať multifunkčný obchodný areál, ale z toho zišlo. Údajne pozemok rozparcelujú a budú predávať na stavebné pozemky.