Viac FOTO nájdete TU!

"Nestlačil som spúšť," povedal Baldwin. "Nikdy by som na nikoho nenamieril ani nestlačil spúšť. Nikdy," zdôraznil.

Zdroj: facebook @SergeSvetnoy

Ide o Baldwinov prvý väčší rozhovor od incidentu z 21. októbra, ku ktorému došlo pri nakrúcaní westernu Rust. Odvysielaný bude vo štvrtok večer.

Podľa úradov bolo Baldwinovi povedané, že so zbraňou možno bezpečne manipulovať. Pokračuje sa však vo vyšetrovaní, ako sa do zbrane mohli dostať ostré náboje, píše AP.

Stanica ABC v stredu zverejnila videonahrávku, na ktorej Baldwin v slzách opisuje kameramanku Hutchinsovú, ktorá pri nakrúcaní prišla o život. Zranenia utrpel aj režisér Joel Souza.

Na otázku, ako sa do rekvizity zbrane mohli dostať ostré, herec odpovedal: "Nemám tušenia. Niekto dal do zbrane ostrý náboj, náboj, ktorý na mieste (nakrúcania) vôbec ani nemal byť."

Baldwin spolupracuje s policajným vyšetrovaním, ktoré sa zameralo na špecialistu zodpovedného za zbraň a na asistenta režiséra, ktorý ju pred nakrúcaním osudnej scény hercovi odovzdal.  Ako uvádza agentúra AFP, v súvislosti s vyšetrovaním podľa prokurátorky Mary Carmackovej-Altwiesovej nie je vylúčené ani trestné stíhanie Baldwina.

Anketa
Myslíte si, že je Alec Baldwin nevinný?

Stanica ABC uviedla, že v budúcotýždňovom dvojhodinovom špeciáli "20/20" sa bude podrobnejšie zaoberať vyšetrovaním streľby, píše AP.

Zdroj: archív