Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Věra Bílá pochovala manžela. Na pohreb nemala, zaplatil jej ho Michal David

Speváčka Věra Bílá sa naposledy rozlúčila so svojím manželom Františkom.

Zdroj: Profimedia

Reklama

Speváčka Věra Bílá sa navždy rozlúčila so svojím manželom Františkom. Na pohreb manžela peniaze nemala a tak sa nad ňou zľutoval známy český hitmejker Michal David.

Speváčka Věra Bílá (59) sa naposledy rozlúčila so svojím milovaným manželom Františkom (†59). Posledné zbohom mu dávali pozostalí nad otvorenou rakvou, kam mu Bílá vložila cigarety a požičané peniaze.

Jeho smrť speváčku zložila natoľko, že ju počas obradu museli kriesiť francovkou. Pohreb sa konal presne podľa rómskych tradícií. František mal pohreb v kostol, kde bolo asi 50 smútočných hostí.

Pohreb jej zaplatil Michal David

Věra Bílá nemala na pohreb manžela peniaze, a tak sa nad ňou zmiloval hitmejker Michal David, ktorý jej obrad zaplatil. Věra si dokonca musela požičať na manželov sviatočný oblek, v ktorom ho uložila do rakvy.

Topánky, ktoré sa podľa rómskych tradícií dávajú do rakvy, však v truhle zosnulého Františka chýbali. Príbuzní sa však snažili vysvetliť, že v ich rodine sa obuv do rakvy nedáva.

Muža pochovala s cigaretami

Zrútená Věra Bílá sa s hlbokým plačom skláňala nad rakvou, hladila svojho zosnulého muža po tvári a vložila mu do truhly cigarety a požičané peniaze.

Smrť manžela speváčku zlomila. "Chcem sa zabiť," priznala portálu Blesk.cz Věra Bílá. Jej sestra jej masírovala francovkou hrudník, dala jej napiť sa vody a vlhčila jej tvár vodou, aby neomdlela.

Věra Bíla pritom len nedávno pochovala svojho najstaršieho syna.

Čítajte viac:

Vyberáme pre vás niečo PLUS