FOTO nájdete v galérii článku >>>

Od smrti frontmana Queenu už uplynulo takmer 30 rokov. Freddieho viac než vlastná smrť trápilo to, že jeho pesničky a celková tvorba zostanú nedokončené. Rozlúčku so životom preto nestrávil na bujarých večierkoch, ktoré mal tak veľmi v láske. Namiesto toho sa „zabarikádoval“ doma, kde sa o neho staral milujúci partner Jim Hutton.

VIDEO: Mary Austin o vzťahu s Freddiem

V poslednom štádiu choroby Freddie len málokedy chodieval na vzduch. Britský denník Mirror však zverejnil fotografiu, ktorá zachytáva speváka pred jeho domom. Záber, na ktorom je vychudnutý na kosť s veľkou košeľou a okuliarmi, je zo septembra roku 1991 - čo bolo iba pár týždňov pred jeho smrťou. „Freddie chcel, aby bol jeho život normálny. Keď nespieval, čo bolo zriedkakedy, išiel sa na chvíľu prejsť,“ povedal ešte v roku 2013 gitarista Queenu Brian May.

Kaderník Jim Hutton bol Mercuryho posledným partnerom.
Zdroj: feelnumb.com

Spev bol pre Freddieho vždy na prvom mieste. Azda aj preto napísal ešte pred smťou pieseň Show Must Go On, čo v preklade znamená „šou musí pokračovať“. Freddie zomrel 24. novembra 1991 na komplikácie spojené s AIDS.

Viac na Pluska.sk:

Mohlo by vás zaujímať: