Pred rolou v Pirátoch z Karibiku od Disney z roku 2003 by si Johnnyho Deppa mohli vybaviť prevažne fanúšikovia filmov slávneho režiséra Tima Burtona. Len čo sa ukázal v novej role večne opitého pirátskeho kapitána, stala sa z neho megahviezda.

Nielenže získal slávu a peniaze, ale dokonca bol za svoj výkon nominovaný na Oscara. Jeho postava sa stala tak všeobecne známou, že za ňu v prestrojení chodí do detských nemocníc potešiť choré deti. Podľa portálu Daily Mail však s ňou nadobro konči.

2003: Johnny Depp ako kapitán Jack Sparrow z Pirátov z Karibiku
2003: Johnny Depp ako kapitán Jack Sparrow z Pirátov z Karibiku
Zdroj: Profimedia

„Myslím, že Jack Sparrow bude jeho odkazom. Je to jediná postava, ktorú hral päťkrát, je to postava, za ktorú sa prezlieka, aby navštívil deti v nemocniciach, je to to, na čo budú ľudia spomínať,“ povedal o hercovi scenárista Pirátov z Karibiku- Stuart Beattie.

Jeho 15-ročné účinkovanie v ságe sa však nadobro skončilo po tom, čo sa štúdio rozhodlo začať s filmami od začiatku a to vo forme seriálu. Presvedčil ich aj neustále klesajúci zisk a ohlas na nové časti o pirátoch. Posledný diel Salazarova pomsta bol oproti ostatným častiam prepadákom.

Hviezdny herec Johnny Depp a jeho deti- Jack Depp a Lily Rose Melody Depp.
Hviezdny herec Johnny Depp a jeho deti- Jack Depp a Lily Rose Melody Depp.
Zdroj: Jun Sato

Studio Walt Disney, z ktorého tvorby Piráti z Karibiku pochádzajú, plánuje spolupracovať aj so scenáristami z megaúspešného filmu Deadpool. S Deppom sa pri ich tvorbe už však nepočíta.

Pre slávneho herca to znamená ďalšiu zlú správu už i tak v nešťastnom roku. Po rozvode ho jeho bývalá manželka Amber Heard požiadala o zákaz priblíženia a obvinila ho z domáceho násilia. Okrem toho, že pred súdom predniesla množstvo dôkazov a svedkov, venovala tiež všetky peniaze získané rozvodom na charitu, vďaka čomu si získala verejnosť.

Johnny Depp ako Don Juan v roku 1994.
Johnny Depp ako Don Juan v roku 1994.
Zdroj: Getty Images

Počas posledných 4 rokov sa tiež čoraz viac ľudí obávalo o hercovo zdravie, pretože sa roznieslo, že začal intenzívne holdovať alkoholu, čo sa malo ukázať aj na jeho vychudnutom vzhľade.

Johnny Depp v súčasnosti. Niet divu, že sa oňho fanúšikovia boja.
Johnny Depp v súčasnosti. Niet divu, že sa oňho fanúšikovia boja.
Zdroj: Profimedia

Napriek tomu má však Depp rozbehnutých viacero projektov a v biznise veľké meno, čo priznal aj scenárista Beattie: „Za rolu v obyčajnom komerčnom filme získať nomináciu na Oscara, to je jednoducho neuveriteľné.“

Najbližšie ho budeme môcť vidieť už tento rok v novom pokračovaní príbehu Harryho Pottera- Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny.

Anketa
Ste fanúšikmi filmov o Pirátoch z Karibiku?
  • 61
  • 25
  • 10