Grammer stvárňoval Frasiera celých 20 rokov, a to hneď v dvoch seriáloch, pričom každý bežal na obrazovkách úctyhodných 11 sérií. Frasier, ktorého vysielali v rokoch 1993 až 2004, je vlastne voľným pokračovaním sitkomu Na zdravie (1982). Práve tam sa postava mierne snobského psychiatra objavila po prvýkrát, rovnako ako jeho neskoršia seriálová manželka Lilith. Dej sa odohráva vo fiktívnom bostonskom bare, kde každý každého pozná. 

FOTO premien hercov z Frasiera nájdete v galérii >>

Frasier Crane v seriáli Cheers (Na zdravie), ktorý predchádzal sitkomu Frasier.
Zdroj: NBC

Sitkom Frasier pokračuje v sledovaní osudu jeho rovnomenného protagonistu po tom, čo sa z Bostonu presťahuje do rodného Seattlu. Tam uvádza vlastnú rádiovú šou, je rozvedený a žije s otcom a jeho opatrovateľkou Daphne, do ktorej sa beznádejne zamiluje Frasierov brat Niles.

VIDEO: Frasier v sitkome Na zdravie

Nové diely na streamovacej službe

Možno vás prekvapí, že televízia CBS sa chystá oživiť túto značku na svojej streamovacej platforme Paramount+ (predtým CBS All Access). Pôvodne sa hovorilo o tzv. reštarte seriálu, čo by znamenalo, že postavy síce ostanú, no zmenilo by sa nielen ich obsadenie, ale do veľkej miery aj koncept celej šou. Teraz je však už oficiálne potvrdené, že Frasier sa vráti v takmer identickom zložení hlavných hviezd, ako inak, na čele s Kelseym Grammerom.

Seriál by sa však už nemal odohrávať v Seattli, ale inom meste - možno v Chicagu. Tam totiž v poslednom dieli Frasier odletel za svojou novou láskou.

Prvú časť novej série by si diváci mohli podľa denníka Daily Mail pozrieť už v roku 2022 v rámci predplatného Paramount+. Je však otázne, či sa dočkajú aj slovenskí fanúšikovia; americká platforma je momentálne v Európe oficiálne nedostupná.

Podrobnositi o návrate Frasiera zatiaľ zverejnené neboli, oficiálne potvrdenie comebacku predsa prišlo len včera. Nepochybne však bude zaujímavé sledovať, kam sa za ten čas posunuli milované postavy ako Niles či Daphne.

Anketa
Ktorá postava z Frasiera vám je najsympatickejšia?

Od poslednej klapky Frasiera uplynulo už pomaly 17 rokov – a za ten čas sa nezmenili len pomery, ale aj samotné hlavné hviezdy a ich životy. Pozrite sa spolu s nami, aké osudy postihli „sedmich statočných“ – teda siedmich predstaviteľov hlavných postáv sitkomu Frasier, a návratu ktorej postavy sa už, bohužiaľ, určite nedočkáme.

PREMENY a OSUDY hercov z Frasiera nájdete na ďalšej strane >>>