Baywatch, v slovenskom znení Pobrežná hliadka, sa po prvýkrát objavil na televíznych obrazovkách 22. septembra 1989. Seriál o plavčíkoch a plavčíčkach, ktoré v spomalenom zábere a za znenia nezabudnuteľnej zvučky z piesne „I´m Always Here“ zachraňovali životy, dnes patrí medzi klasiky. Hoci v roku 2017 nakrútili film s úplne novým obsadením, pôvodný seriál stále zostáva nenahraditeľný.

Sexice z Baywatchu v roku 1996, zľava: Traci Bingham, Donna D'Errico, Yasmine Bleeth, Gena Lee Nolina Nancy Valen. K niektorým boli roky milosrdnejšie, no k iným...
Zdroj: Getty Images

Práve vďaka nemu, koniec koncov, dnes celý svet pozná mená ako David Hasselhoff či Pamela Anderson. Nielen oni však boli v Pobrežnej hliadke, ktorá sa držala v éteri necelých 12 rokov, dokonalí. Pobrežná stráž v Los Angeles bola sexidolov a krásavíc doslova plná a zdalo sa, že základným kritériom pre prácu nie je znalosť plávania a prvej pomoci, ale dobrý výzor.

Anketa
Pozerávali ste Pobrežnú hliadku?

Krásu a sexepíl však už pri niektorých hercoch a herečkách odnieslo more času, ktoré medzi spomínanou prvou epizódou a rokom 2020 vytvorilo neprekonateľnú priepasť.

Nezabudnuteľná úvodná zvučka:

PREMENY hercov a herečiek z Pobrežnej hliadky nájdete na nasledujúcej strane: