Sláva, popularita a nezameniteľné piesne, ktoré si získali srdcia mnohých fanúšikov po celom svete. Céline Dion patrí bezpochyby k najúspešnejším hudobníčkam vôbec, no i keď by sa zdalo, že môže mať všetko, opak je pravdou.

Najnovšie fotografie vychudnutej Celine Dion nájdete v galérii »


Pre kanadskú speváčku prišla najväčšia rana v roku 2016, keď zomrel jej milovaný manžel René Angelil († 73), ktorý bol – ako sama hovorí – láskou jej života, strávila s ním 22 rokov. Keď sa jej srdce ako-tak vyliečilo zo straty milovanej osoby, neočakávane prišla ďalšia rana v podobe vzácnej choroby, ktorou trpí len jeden človek z milióna.


Speváčke diagnostikovali syndróm stuhnutej osoby (SPS), ktorý spôsobuje nekontrolovateľné napínanie svalov. Tento stav v konečnom dôsledku vyrába z chorých „ľudské sochy“. Postupne uzatvára telo do strnulých pozícií, takže ľudia nemôžu chodiť ani rozprávať. O svojej chorobe prehovorila na Instagrame vo videu plnom emócií, v ktorom odhalila, že ju diagnóza prinútila zrušiť európske turné.

Céline Dion pred chorobou, počas turné. Talentovaná speváčka priznáva komplikácie, ktoré ju stoja mnoho.
Zdroj: Getty Images


„Ahojte, všetci, prepáčte, že mi trvalo tak dlho, kým som vás oslovila. Všetci mi veľmi chýbate a nemôžem sa dočkať, kedy budem na pódiu a porozprávam sa s vami osobne. Ako viete, vždy som bola otvorená kniha a predtým som nebola pripravená nič povedať, ale teraz som pripravená,“ začala svoje rozprávanie. Vyjadrila sa, že na chorobu, ktorou trpí, žiaľ, neexistuje liek.

Celine mala v živote dve najväčšie lásky. Manžela Reného a hudbu. O manžela prišla, snáď kvôli chorobe nepríde o hudbu.
Zdroj: Profimedia

Jej lekársky tím sa o ňu stará a pravidelne dostáva medikamenty na zmiernenie príznakov. Ako dlho vydrží jej organizmus a celkový stav, sa však nezmienila.
Fanúšikov v poslednom čase viackrát vydesila vychudnutým zjavom, ktorý neznačí nič dobré, no ako sama priznala, bojuje ďalej a milovanej hudby sa odmieta vzdať.

Prečítajte si aj: