Najnovšie poctili Bratislavu a Šamorín návštevou dvaja velikáni Hollywoodu a súčasne aj jeho najslávnejší manželský pár – herecké duo Michael Douglas (74) a jeho očarujúca polovička Catherine Zeta-Jones (49). Obaja patria medzi umelecká esá s mimoriadne bohatou filmografiou, navyše zrejme neexistuje Slovák, ktorý by o nich aspoň nepočul. A prečo vlastne vymenila smotánka hollywoodskej elity výlet v Taliansku za krásy Slovenska?

FOTO Michaela Douglasa a Catherine Zeta-Jones z Bratislavy a Šamorína nájdete v galérii článku >>>

Douglas a Zeta Jones len pred niekoľkými dňami dovolenkovali v talianskom Portofine.
Douglas a Zeta Jones len pred niekoľkými dňami dovolenkovali v talianskom Portofine.
Zdroj: Profimedia

VIDEO: Douglasovci odhalili recept na dlhotrvajúce šťastné manželstvo:

Douglas sa okrem herectva venuje aj medzinárodnému aktivizmu a zastáva dôležitú rolu mierového veľvyslanca OSN. Na Slovensko údajne prišiel na súkromnú návštevu, pričom spolu so Zeta-Jones ich privítal šéf rezortu diplomacie Miroslav Lajčák. Informácie medzičasom potvrdil tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

"Teším sa, že som mohol na pôde nášho rezortu nadviazať na náš minuloročný rozhovor v New Yorku,"uviedol Lajčák po stretnutí, ktoré sa uskutočnilo v historických priestoroch Palugyayovho paláca. Rozprávali sa o aktuálnom dianí vo svete, odzbrojovaní, ochrane práv detí, ale aj o spoznávaní Slovenska.

Anketa
Chceli by ste sa stretnúť osobne s Douglasom a Zetou Jones?
  • 66%
  • 30%
  • 4%

Ako šéf rezortu diplomacie povedal, s filmovou dvojicou sa zoznámil v New Yorku počas svojho pôsobenia vo funkcii predsedu 72. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN. "Michael Douglas je veľmi aktívnym mierovým veľvyslancom OSN, jeho angažovanosť je veľmi prínosná a rozhovor s ním inšpiratívny. Catherine Zeta-Jonesová je zase aktívna v charitatívnych organizáciách, ktoré sa venujú ochrane práv detí vo svete. Veľmi oceňujem angažovanosť známej hereckej dvojice,"uzavrel Lajčák.

Michaela Douglasa a Zetu Jones privítal na rezorte diplomacie M. Lajčák.
Michaela Douglasa a Zetu Jones privítal na rezorte diplomacie M. Lajčák.
Zdroj: MZV

Prišli sa pozrieť aj na kone

Okrem politiky však prišla herecká dvojica na Slovensko aj trochu zrelaxovať. Po stretnutí s Lajčákom si Douglas a Zeta-Jones dopriali večeru v luxusnej bratislavskej reštaurácii a na druhý deň sa odobrali do Šamorína, kde momentálne prebiehajú medzinárodné preteky v skokoch na koňoch. Dvojica, ktorú hostil finančník Mário Hoffmann, šéf športovo-relaxačného komplexu v Šamoríne, si podujatie vychutnávala z pohodlia tribúny.

Podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ strávili Douglas a Zeta Jones v Šamoríne „pekné popoludnie“ a zastávka na konských pretekoch mala byť u nás tou poslednou.

Najslávnejší hollywoodsky pár sa zosobášil v roku 2000 v New Yorku.
Najslávnejší hollywoodsky pár sa zosobášil v roku 2000 v New Yorku.
Zdroj: Profimedia

Prečítajte si aj:

Mohlo by vás zaujímať: